Kaip išsirinkti vairavimo mokyklą

Pirmiausia pažiūrėkite mokyklos reitingus ir perskaitykite atsiliepimus šiame puslapyje tų, kurie jau mokėsi.

Skaitykite, ką dažnai rašo mokiniai apie vairavimo mokyklas ir instruktorius >>

Ar mokykla nesukčiauja ir turi reikiamą įrangą mokymui?

Renkantis vairavimo mokyklą atkreipkite dėmesį į tai, ar nesumažina jums priklausančių pamokų skaičiaus – teorijos dėstymui ir vairavimui mokyklos privalo skirti ne mažesnę trukmę, nei numato įstatymai (pvz. B kat. –  40 akademinių valandų teorinių vairavimo paskaitų ir 30 akademinių valandų praktinio vairavimo). Vairavimo teorijos egzaminui galima pasiruošti ir savarankiškai, smulkiau apie tai skaitykite čia.

Pasidomėkite, kokia įranga naudojama dėstymui, ar mokykla naudoja naujus KET testus mokymui ir kokie mokyklos automobiliai. Taip pat galite pasidomėti, ar mokykla turi teisę mokyti .

Vairavimo mokyklos, turinčios teisę mokyti vairuotojus >>

Vairavimo mokyklos, turinčios teisę vykdyti papildomą vairuotojų mokymą >>

Ką dar naudinga sužinoti?

  • Kur yra mokyklos praktinio vairavimo aikštelė, koks jos užimtumas (ar visada galima bus į ją atvykti mokantis), kokybė (ar yra visi reikiami įrengimai aikštelėje, ar jie nepasenę).
  • Kuriuose rajonuose teks daugiausia vairuoti (geriausia, kad daugiausia būtų vairuojama ten, kur vyksta „Regitros“ egzaminas).
  • Ar praktinio vairavimo instruktoriai gali prieš pamoką privažiuoti prie jūsų ir po pamokos išleisti jus norimoje vietoje? Ar įsėdimas ir išlaipinimas vyksta tik konkrečioje vietoje?
  • Kiek savaičių truks teorijos ir kiek – praktikos mokymai. Po kiek savaičių nuo viso mokymo pradžios prasidės praktikos mokymas?

Kokie atsiliepimai apie mokyklos mokytojus ir instruktorius?

Pasidomėkite, ar profesionalūs dėstytojai ir vairavimo instruktoriai. Pasirinkite rekomendacijų iš draugų ir pažįstamų, paskaitykite atsiliepimus internete!

Kas tiksliai įeina į vairavimo kursų kaina?

Atkreipkite dėmesį, ar į pateiktą kainą įeina: teorijos paskaitos, praktinis vairavimas, sunaudotas kuras, vairavimo mokyklos egzaminai. Pasidomėkite, kiek kainuoja papildoma vairavimo pamoka. Paklauskite, ar didelės eilės pas instruktorius dėl praktinių pamokų.

Reikalingus pažymėjimus dažniausiai galima gauti mokykloje

Pasidomėkite, ar galima pasirinktoje mokykloje gauti sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir pirmos pagalbos kursų pažymėjimą, ir kiek tai kainuoja.

Atkreipkite dėmesį, kad sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir asmens nuotrauką būtina pateikti iki praktinio vairavimo mokymo pradžios.

Mokymo sutartis

Paprašykite, kad viskas, ką suderėjote, būtų įrašyta sutartyje. Čia turi būti parašyta, kokią sumą pinigų ir už ką mokate. Būtinai pasidomėkite sutarties nutraukimo sąlygomis, jei norėtumėte atsisakyti pasirinktos mokyklos paslaugų.

Pasidomėkite dėl sutarties terminų pratęsimo ir atnaujinimo sąlygų, jei jūsų iniciatyva uždelsite mokytis.

Taip pat išsiaiškinkite, ar už mokyklinių egzaminų perlaikymą taikomi kažkokie mokesčiai.

Kaip pereiti į kitą vairavimo mokyklą?

Kartais pasitaiko, kad mokiniui netinka paskirtas vairavimo instruktorius. Tokiu atveju būtinai paprašykite mokyklos administracijos paskirti kitą. Jei mokykla tai daryti atsisako, ar galbūt dėl kitų priežasčių vairavimo mokykla jums nebetinka, galite nutraukti vairavimo mokymo sutartį ir pereiti į kitą mokyklą. Sutartis bus nutraukta pagal numatytas ar suderėtas sutarties nutraukimo sąlygas. Pavyzdžiui, gali tekti sumokėti dalį sutartos mokymo kurso kainos.

Atminkite, kad pagal vairuotojų mokymo tvarkos aprašą (14.14 punktas), vairavimo mokykla privalo per penkias darbo dienas nuo prašymo pateikimo, nemokamai išduoti pažymą, patvirtinančią išklausytą teorijos žinių ir (arba) atliktą praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kursą. Kita mokykla privalo tokią pažymą pripažinti ir įskaityti tai, ką jau išmokote.

Tad jei norite, kad kitoje mokykloje būtų įskaityta tai, ką jau išmokote, būtinai užsisakykite tokią pažymą.

 

 

 

Turite patarimų, kaip išsirinkti vairavimo mokyklą ar instruktorių? Parašykite mums

© 2010 - 2017 VMREITINGAI - Visos tesės saugomos. Vairavimo mokyklos ir instruktoriai.
Eiti prie įrankių juostos