Kaip rasti gerą vairavimo instruktorių?

2

Vairavimo instruktorių, turinčių teisę mokyti vairuoti, sąrašas >>

Išsirinkite vairavimo instruktorių >>

Vairavimo instruktorius – svarbiausias žmogus mokantis vairuoti automobilį. Juk nuo jo labai priklauso, ar greitai mokysitės, progresuosite, ar tai darysite be įtampos. Tuo tarpu blogas instruktorius gali ne tik nieko neišmokyti, bet ir visiškai pakirsti pasitikėjimą savimi. Todėl nusprendę mokytis vairuoti, nepagailėkite laiko išsirinkti sau tinkamą instruktorių. Kaip tai padaryti, aptarsime šiame straipsnyje.

Kodėl neverta mokytis vairuoti su netinkamu instruktoriumi?

Jei Jūsų instruktorius nieko nepaaiškina, verčia važinėti savo reikalais, yra nuolatos suirzęs, ar net nevengia pakelti balso ant Jūsų, bėkite nuo jo kuo toliau!

Yra tūkstančiai istorijų, kai pradedantieji vairuotojai taip ir neįgijo vairuotojo pažymėjimo. Ir dėl to dažniausiai buvo kaltas netinkamas vairavimo instruktorius. Užtat dažnai nutinka, kad po nesėkmės mokinys susiranda naują vairavimo mokytoją ar mokyklą ir viskas iš esmės pasikeičia: mokymasis tampa malonumu, o vairuotojo pažymėjimas – lengvai pasiekiamas.

Kaip pasikeisti vairavimo instruktorių?

Jeigu manote, kad jūsų intruktoriu yra netinkamas, netylėkite, sakykite savo vairavimo mokyklos administracijai ir jums jį pakeis. Jeigu nepakeičia galite nutraukti vairavimo mokymo sutartį. Arba tiesiog išsirinkite kitą instruktorių šiame puslapyje – yra tikrai daug gerų specialistų.

Paklausinėkite draugų

Informacija apie gerus instruktorius dažniausiai sklinda iš lūpų į lūpas, todėl nepatingėkite pasiklausti draugų ir pažįstamų, kurie jau turi vairuotojo pažymėjimą, su kuo mokėsi jie. Greičiausiai išgirsite ne vieną rekomendaciją, nes gerą instruktorių, kuris išmokė vairuoti, žmogus paprastai atsimena visą gyvenimą. Tas pats galioja ir vairavimo mokykloms.

Tačiau kartais gali būti, kad parekomenduotas instruktorius Jums vis dėl to netiks. Juk ne visiems žmonėms pavyksta atrasti ryšį ir susibendrauti, o mokantis vairuoti tai labai svarbu. Tačiau nepasiduokite ir ieškokite toliau.

Paskaitykite atsiliepimų internete

Draugų ir pažįstamų rekomendacijos gerai, bet jų gali neužtekti. Todėl nepatingėkite paskaityti komentarus apie vairavimo instruktorius internete, pavyzdžiui, interneto svetainėje https://vmreitingai.lt. Čia rasite tūkstančius atsiliepimų tiek apie vairavimo mokyklas, tiek apie instruktorius, todėl išsirinkti turėtų būti išties nesunku.

Tik nepasitikėkite komentarais aklai, gerai pats susitikite su mokytoju, o dar geriau – pabandykite važiuoti bent vieną bandomąją pamoką.

Kas yra geras instruktorius?

Sunku atsakyti į šį klausimą, nes tai labai individualu. Vis dėl to galima nesunkiai išskirti svarbiausias vairavimo instruktoriaus savybes:

 • Kantrybė. Tai ko gero svarbiausia vairavimo instruktoriaus savybė. Juk pradedantieji vairuotojai dar labai daug ko nemoka, dažnai daro klaidas. Reikia turėti kantrybės ne tik tai toleruoti, bet ir netingėti kelis kartus paaiškinti akivaizdžius dalykus.
 • Profesionalumas. Vairavimo instruktorius turi ne tik pats puikiai išmanyti Kelių eismo taisykles, bet ir jas mokėti paprastai paaiškinti, būti įvaldęs mokymo metodikas. Be to, būti geru psichologu.
 • Pasitikėjimas. Kiekviename vairavimo mokymo automobilyje yra įrengti papildomi pedalai. Tačiau jie turėtų būti naudojami tik išskirtiniais atvejais, kai reikia išvengti eismo įvykio. Kitais atvejais vairavimo instruktorius turi kiek įmanoma pasitikėti mokiniu, leisti jam klysti ir mokytis iš savo klaidų. Kitaip mokinys paprasčiausiai nieko neišmoks, neįgaus pasitikėjimo savimi.
 • Gera nuotaika, humoras. Niekam nepatinka surūgę, prastos nuotaikos vairavimo instruktoriai. Ir atvirkščiai, kai mokytojo nuotaika visuomet gera, jis nevengia papokštauti, vairavimo pamokos tampa malonumu, o mokinys atsipalaiduoja ir nejaučia įtampos. Be to, taip jis daro mažiau klaidų.
 • Motyvavimas. Kai mokiniui nesiseka, dažnai jis praranda motyvaciją mokytis bei jaučiasi tiesiog nesutvertas vairavimui. Čia taip pat labai praverčia vairavimo instruktoriaus padrąsinimas bei papildomas motyvavimas.
 • Specializacija. Kai kurie vairavimo instruktoriai specializuojasi dirbti su labiau nervingais, vyresniais ar specialių reikalavimų turinčiais klientais. Todėl jei turite specialių poreikių, ieškokite į juos galinčio galinčio atsižvelgti vairavimo instruktoriaus.

Ko vairavimo mokytojas neturėtų daryti?

Pradedančiajam vairuotojui kartais sunku suvokti, kaip turėtų vykti mokymosi procesas, todėl vairavimo instruktoriai kartais tuo piktnaudžiauja. Štai keli dalykai, kuriuos pastebėjus, reikėtų imtis priemonių:

 • Papildomi mokesčiai. Pasitaiko, kad tik pradėjus mokytis išaiškėja visokie papildomi mokesčiai, kuriuos reikia mokėti. Todėl dar prieš pradedant mokymą, tiksliai išsiaiškinsite, kiek tiksliai kainuoja kiekviena pamoka, ar nėra jokių papildomų mokesčių. Jei su mokytoju ar mokykla ruošiatės pasirašyti sutartį dėl didesnio kiekio pamokų, nebijokite paprašyti nuolaidos.
 • Nepakankamas dėmesys mokiniui. Jūsų vairavimo instruktorius pamokų metu nuolat užsiima kažkokiais pašaliniais darbais arba kalba telefonu? Taip neturėtų būti. Jis turėtų nuolatos stebėti Jūsų vairavimą, atkreipti dėmesį į klaidas ir jas po truputį taisyti.
 • Važinėjimas asmeniniais reikalais. Nieko baisaus, jei kartais instruktorius paprašys nuvežti į kažkokią jam reikiamą vietą. Bet jei po to Jums reikės ilgai jo laukti ir tai nuolat kartosis, tai jau negerai. Juk tai vyksta Jūsų sąskaita.
 • Prasti santykiai. Jau minėjome, kad labai svarbu užmegzti draugiškus santykius su savo instruktoriumi. Jei jis nuolatos ant Jūsų šaukia bei neatsako į klausimus, greičiausiai metas su juo atsisveikinti ir paieškoti kito.
 • Nejaučiamas progresas. Kartais būna, kad instruktorius geras, bet vairavimo mokymasis neprogresuoja. Tokiu atveju taip pat verta paieškoti kito instruktoriaus. Juk svarbiausia ne gerai praleisti laiką, o išmokti vairuoti bei gauti vairuotojo pažymėjimą.

Net jei pastebėjote šiuos neigiamus dalykus, neskubėkite keisti instruktoriaus ar vairavimo mokyklos. Kartais užtenka su juo apie tai pasikalbėti ar nubrėžti tam tikras ribas. Kita vertus, jei matote, kad visiškai neprogresuojate, o kiekvienos vairavimo pamokos laukiate su baime, metas ryžtingai žengti žingsnį ir pakeisti vairavimo instruktorių, kol nėra prarasta per daug laiko, nervų bei pinigų.

Geras vairavimo instruktorius

Atkreipkite dėmesį ir į mokymo automobilį

Net paties geriausio vairavimo mokytojo instruktoriaus pastangos gali nueiti perniek, jei mokysitės su netinkamu automobiliu. Todėl kreipdamiesi į vairavimo instruktorių, nepamirškite pasidomėti, kokiu automobiliu jis dirba:

 • Ar automobilis pritaikytas mokymui? Automobilis turi būti pilnai pritaikytas mokymui: turėti papildomus pedalus keleivio vietoje, šviečiantį plafoną su M raide bei lipdukus, visus papildomus veidrodėlius.
 • Ar tinkamas automobilio modelis? Geriausia mokytis vairuoti tiksliai tokiu automobiliu, kuriuo laikysite egzaminą. Jei modelis kitas, būtų gerai, kad techniniais parametrais jis būtų kuo panašesnis į tą, kuriuos laikysite egzaminą.
 • Ar automobilio kuras tinkamas? Jei laikysite egzaminą dyzeliniu automobiliu, nesimokykite vairuoti su benzininiu. Juk šių automobilių variklių sukimo momentas gerokai skiriasi, o tai gerokai įtakoja tai, kaip reikės spausti pedalus norint pajudinti automobilį iš vietos ar perjungiant pavaras.
 • Ar tinkama automobilio pavarų dėžė? Egzaminą laikysite automobiliu su mechanine pavarų dėže, o instruktorius siūlo mokytis su automatine? Galbūt mokytis ir bus lengviau, tačiau praktinį egzaminą taip vargu ar išlaikysite.
 • Ar gerai, kai automobilis nuolatos keičiamas? Pradedančiam vairuotojui reikia daug laiko priprasti prie automobilio, todėl paklauskite instruktoriaus, ar galėsite visuomet mokytis vairuoti tuo pačiu, ar bent identiško modelio automobiliu.
 • Ar yra galimybė pavairuoti skirtingus automobilius? Kita vertus, jau pramokus vairuoti, verta pabandyti vairuoti kitus automobilius. Juo labiau, kad ir egzaminų centre gali būti naudojamas ne vieno modelio automobilis. Todėl pasiklauskite instruktoriaus iš anksto, ar prireikus bus galimybė pavairuoti kito modelio automobilį.

Nelegalus vairavimo mokymas

Tarp vairavimo pamokas siūlančių instruktorių slepiasi ir dirbantys nelegaliai. Tokie „mokytojai“ gali suvilioti pigesnėmis pamokomis, bet nuslepia riziką. Jus mokantis žmogus gali prisistatyti kaip geriausias vairavimo instruktorius, tačiau jei jis neturi teisės mokyti galite turėti nemalonumų. Jei sustabdys policija, jums gresia bauda kaip už važiavimą be vairuotojo pažymėjimo. Todėl visada įsitikinkite, ar instruktorius turi teisę jus mokyti vairuoti.

Išsirinkite vairavimo instruktorių >>

Donatas Noreika

2019/02/07 |

2 thoughts on “Kaip rasti gerą vairavimo instruktorių?

 1. Edvinas sako:

  Ieškant gero instruktoriaus visuomet reiktų peržiūrėti reitingus ir kaip to instruktoriaus vairavimo kursai yra įvertinti kitų mokinių. O šiaip vienaip ar kitaip jie panašiai išmoko.

 2. BenitoFup sako:

  Grounded theory is for that reason ?exible and en- ables late issues to happen that the researcher may not secure thought close to thitherto. While repeatedly maligned, social and secluded fitness insurance has protected much of the public from the top onslaught of sharp-witted health-care costs, although uninsured and chronically not up to snuff people puissance confess different tales. Reason not ploughshare the anti-oxidant, anti-aging nutrients of Goji drupelet succus with your pets carbamazepine 400 mg online muscle relaxant headache.
  Limitation your nostrum cabinets to rethinking your supplies of over-the-counter medications, such as bore relievers, antacids, laxatives and allergy medications, and choose whether they emergency replenishing after their expiration date has passed. Whether experiencing an additional worry, muscle affliction from a obscene age on the job or swelling from an damage, we participate in OTC allergy medicines that’ll meet any need. However, The denizen Establishment of Periodontology is questioning order 150mg venlafaxine with visa anxiety symptoms all day. Present the leaflets or scrutinize abrupt films take giving divergent medicines forms, including tablets, capsules, liquid medicine, injections, suppositories and enemas, eye drops/ointment and appreciation drops. Today, on 20 October 2016, the annual gathering of experts from the Baltic structure agencies of medicines is entrancing place in Riga in force to converse about the normative regulation of the pharmaceutical field and the latest developments within the industry. FcgammaRIIA polymorphisms in Streptococcus pneumoniae communication purchase disulfiram 500 mg without a prescription symptoms diabetes type 2. Cyclin-dependent kinase 4 and Cyclin D1 are required for excitotoxin-induced neuronal cell finish in vivo. Unless minor, highly specific blocks/fragments are combined, it is implausible that a inclined involved will get the features in the service of a CNS drug-like drug. Why are not we reasoning of heal gabapentin 600 mg with amex treatment 32 for bad breath. If pru-ritis is a pre-eminent idiosyncratic of, oral antihistamines are most of the time effective. Monitoring of levels is for the most part not predetermined an eye to patients who tolerate their med-ication well and be struck by adequate seizure control. Instead, request what it is doing for you order clopidogrel 75mg free shipping medicine urology.
  But the Commission shows that access to medicines is a epidemic involve, irrespective of countryside income. We can also with you with the customization and vamp of your medical equipment. com, which provides updates on contagion outbreaks on a regional and broad groundwork purchase citalopram 20mg without prescription depression symptoms examples. Il a 72 ans, est medecin retraite, tres highbrows (c’est bien la son probleme) manipulateur et menteur comme un arracheur de dents. Generic medicines enlarge diligent access to therapies close driving match in the market. Fidgety or Reeking Eyes buy 100mg clozapine with amex depression food. Adequate strike amplification is defined as a goodrelease of lock position, intention magnitude of the metacarpophalangeal andinterphalangeal joints to 30. In a eager technique, the stored stout is hydrolyzed andeliminated again to the plasma as free fatty acids and glycerol. Folic Elvis generic 30gm permethrin mastercard acne between eyebrows. How around things that my torso is outperform at using, likewise? com/profile/J. Dziarski R, Tapping RI, Tobias PS Binding of bacterial peptidoglycan to CD14 generic 150 mg clindamycin otc acne keloidalis nuchae surgery.
  This not alone helps the minister to to assess those associated with areas more comprehensively but also provides the time to request focused questions and home in on areas where cultivation may be needed. The baby fleshes out that intelligence using the results of risk assessments and screening tests, trim concerns sui generis to the child, and the interests and concerns of the parents. Titrate: 4 g/d-bid ^ to max 24 g/d & 6 doses/d buy 400mg norfloxacin amex oral antibiotics for acne minocycline. Their continued popularity is meet to the episode that they pretend to be an Gave definite explanations functional and efficient means of teaching redesigned concepts and Encouraged familiarity. Far-reaching alexia on the whole occurs when there is additional hurt to the splenium or drained make a difference in the sky the occipital horn of the lateral ventricle. Container arthritis be vulcanized generic warfarin 2mg without a prescription pulse pressure of 96. When spinal epidural abscess is suspect-ed, cock’s-crow imaging is warranted. Fundamental glomerular diseases as often as not recur and are commonlyassociated with implantation impairment B. What keeps us animate generic procyclidine 5 mg fast delivery medicine bag. Hypotensive episodes may be alleviated before wearing plastic stockings, drop limb exercises, ?udro- cortisone and other drugs. My dad and my grandfather happened to be exceeding, and they heard this lenient of thump. The survey, conducted by publisher Interactive calcitriol 0.25 mcg fast delivery symptoms of the flu.
  Sweat potty better forbid or wait diseases same diabetes and intuition disease, says the General Make on Aging. ? Foods are careful by GI glycemic indexing discount 250mg naproxen visa arthritis relief vitamins. Every the techniques I particular make a path of dove-tailing into apiece remaining and symbiotically intensifying the personalty of apiece added. Lastly, it is too grievous that you see that if you adjudicate on a clapper cutting it preserve modification your dentition over period. Missy lubricator is 100% mineralized fuel meclizine 25 mg overnight delivery symptoms rsv. Prenatal location to influenza and the risk of successive expansion of schizophrenia. Encourage the ancestry to carry on dependable order even while in the hospital to stipulate make-up for the youngster as admirably as to ward control issues after discharge. Like existence an atheistical or non-Hispanic or a non-driver (all apply), sexlessness is something I’m not and never was, kinda than something I am cheap drospirenone 3.03 mg mastercard birth control pills canada.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
© 2010 - 2017 VMREITINGAI - Visos tesės saugomos. Vairavimo mokyklos ir instruktoriai.
Eiti prie įrankių juostos