Vairavimo mokymo kursai ir pamokos

7

Suraskite geriausią vairavimo mokyklą arba instruktorių >>


 

Kaip pasirinkti tinkamą vairavimo mokyklą, instruktorių?

Rinkdamiesi vairavimo mokyklą didžiuosiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje) atkreipkite dėmesį, ar į ją jums bus patogu nuvykti. Puiku, jei vairavimo mokykla yra netoli vietos, iš kur planuojate vykti į mokyklą: namų, universiteto arba darbo. Taip pat verta pasiskambinti ir paklausti, kurioje vietoje prasideda praktinio vairavimo pamokos. Kartais jos gali vykti kitur, nei pati mokykla.

Renkantis vairavimo mokyklą, rekomenduojama pasidomėti atsiliepimais. Svarbu paskaityti atsiliepimus ne tik apie pačią mokyklą, bet ir apie joje dirbančius teorijos mokytojus bei vairavimo instruktorius. Juk būtent nuo jų labai priklauso, kaip greitai ir efektyviai pasiruošite teorijos ir praktikos egzaminams.

 

Kaip užsirašyti į vairavimo kursus?

Išsirinkę vairavimo mokyklą, nuvykite į ją ir pasirašykite mokymo sutartį. Turėkite omenyje, kad vairavimo teorijos mokymas mokykloje nėra privalomas, todėl galite pasirašyti tik praktinio mokymo sutartį, o teorijos egzaminui pasiruošti savarankiškai, pavyzdžiui, išmokė vairavimo teorijos pamokas puslapyje https://ketkursai.lt/ ir spręsdami KET testus interneto svetainėje www.ketbilietai.lt. Jei pasirašysite su mokykla ir vairavimo teorijos sutartį, po teorijos mokymo turėsite išlaikyti mokyklinį teorijos egzaminą ir tik tada galėsite laikyti egzaminą „Regitroje“.

 

Kaip vyksta teorijos mokymas?

Teoriniam vairavimo kursui bus skirtos kelios valandos per savaitę konkrečiu laiku, vairavimo mokykloje. Šis kursas paprastai trunka 1-2 mėnesius. Jo metu išsamiai paaiškinamos visos Kelių eismo taisyklės (KET) ir kiti reikalingi įstatymai, vaizdžiai parodomos įvairios situacijos, pateikiama papildoma mokymosi medžiaga.

Mokantis tokiu būdu, teorijos mokytojas parodys, į ką būtent reikia atkreipti dėmesį bei paaiškins, ką būtent reiškia Kelių eismo taisyklėse aprašytos situacijos. Taip pasiruošite egzaminui greičiau ir efektyviau, nei tiesiog skaitydami KET.

Vairavimo mokyklos turi kompiuterių klases, kuriose galėsite spręsti KET testus. Tokiu pat būdu laikysite ir vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“. Mokytis spręsti KET testus galite ir savarankiškai, pavyzdžiui, interneto svetainėje www.ketbilietai.lt.

Kai baigsite vairavimo teorijos kursą, prie kompiuterio turėsite išlaikyti mokyklinį vairavimo teorijos egzaminą. Taip vairavimo mokyklos įsitikina, kad esate pasiruošę laikyti egzaminą. Juk kiekvieno blogai išlaikyto egzamino rezultatas fiksuojamas ir dėl to gali kristi mokyklos reitingas.

Jei teorijos išmokote savarankiškai, galite iškart registruotis į teorijos egzaminą „Regitroje“.

 

Kaip vyksta praktinis vairavimo mokymas?

Prieš praktikos egzaminą (B kat.) privalote 30 valandų pravažiuoti automobiliu su vairavimo mokytoju. Akademinė valanda trunka 45 minutėmis. Paprastai važiuojama iš karto po dvi pamokas, tai yra 1,5 valandos. Taigi, visas 30 valandų kursas pravažiuojamas per 15 pamokų arba 22,5 valandos.

Jei baigę privalomas praktinio vairavimo pamokas vis dar nesijaučiate pasiruošę egzaminui, užsisakykite daugiau pamokų. Baigę praktikos kursą, turėsite išlaikyti mokyklinį vairavimo egzaminą. Jį išlaikę, galėsite registruotis galutiniam vairavimo egzaminui „Regitroje“.

 

Kaip mokytis vairuoti su šeimos nariu?

Jei norite sutaupyti pinigų, skirtų praktinėms vairavimo pamokoms, bei žymiai daugiau pasipraktikuoti, galite mokytis vairuoti su šeimos nariu. Tam reikia pažymėti automobilį „M“ raide, turėti visus reikiamus automobilio dokumentus bei įrodymą, kad jus mokantis asmuo yra jūsų šeimos narys.

Atkreipkite dėmesį, kad šeimos nariais laikomi sutuoktiniai, tėvas arba motina, globėjai, partneris (jei esate registravę partnerystę), vaikai, įvaikiai, broliai, seserys, seneliai arba vaikaičiai. Taigi, besimokančio asmens dėdė ar vyro brolis nelaikomi šeimos nariais ir mokyti vairuoti negali.

Be to, asmuo, kuris mokys vairuoti, turi turėti galiojantį (neatimtą) vairuotojo pažymėjimą ir ne mažiau, nei 5 metų vairavimo stažą.

 

Registracija į praktinį vairavimo egzaminą

Baigę praktinį mokymą mokykloje ir išlaikę mokyklinį egzaminą, gaunate mokyklos baigimo pažymėjimą ir galite registruotis galutiniam praktiniam vairavimo egzaminui „Regitroje“. Tai galite padaryti ir internetu. Užsiregistravę į egzaminą, būtinai į jį atvykite, nes kitaip galėsite registruotis tik po mėnesio.

vairavimo instruktorius

Kaip vyksta praktinis vairavimo egzaminas?

Praktinis vairavimo egzaminas vyksta gatvėje, realiame eisme. Prieš prasidedant egzaminui, būtinai susireguliuokite automobilį pagal save: nustatykite veidrodėlius, sėdynę. Jei su tokiu automobiliu nevažiavote, galite klauskite egzaminuotojo, kaip šiame automobilyje valdomi tam tikri įrenginiai.

Egzamino pradžioje egzaminuotojas gali paklausti techninių klausimų apie automobilį. Tuomet – nurodyti atlikti kažkokį pratimą: pavyzdžiui, įsibėgėti ir sustabdyti automobilį ar tam tikru būdu pastatyti automobilį.

Miesto gatvėse paprastai važiuojama iš anksto numatytais maršrutais. Egzaminuotojas sakys, kokius manevrus reikia atlikti, o jūs turėsite tai vykdyti. Jei nurodymo neišgirdote arba nesupratote, nebijokite perklausti. Egzamino gale egzaminuotojas praneš, ar išlaikėte egzaminą. Jei iškart egzamino neišlaikysite, nenusiminkite. Užsisakykite daugiau vairavimo pamokų ir po jų vėl bandykite.

 

Kiek kainuoja vairavimo kursai?

Dauguma vairavimo mokyklų pateikia konkrečią vairavimo kursų kainą. Vilniuje ji siekia apie 350 eurų, Kaune – apie 300 eurų, Klaipėdoje – apie 270 eurų. Jei teorijos mokysitės savarankiškai, vairavimo kursai jums kainuos maždaug 10 eurų pigiau. Pasirinkus mokytis automobiliu su automatine pavarų dėže – maždaug 30 eurų brangiau.

Nepamirškite įskaičiuoti ir papildomų išlaidų: sveikatos pažymos (apie 15 eur), pirmos pagalbos kursų (apie 20 eurų), egzaminų „Regitroje“, vairuotojo pažymėjimo (apie 15 eurų) kainų.

Numatykite lėšų ir papildomoms vairavimo pamokoms su instruktoriumi. Viena pamoka (dvi akademinės valandos – 1,5 val.) kainuoja apie 25 eurus. Taip pat reikia įvertinti, kad gali nepavykti iškart išlaikyti teorijos ar praktikos egzamino „Regitroje“. Teorijos egzamino laikymas kainuoja apie 10 eurų, praktikos – apie 15 eurų. Bus ramiau, jei, pavyzdžiui, numatysite lėšų dviem teorijos ir dviems praktikos egzaminams.

Taigi, bendra vairavimo kursų kaina Vilniuje yra apie 800 eurų, įskaičiuojant 10 papildomų vairavimo pamokų ir po vieną egzamino perlaikymą „Regitroje“.

 

Naudingi patarimai

 • Mokydamiesi vairavimo teorijos savarankiškai, sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko, nes tam jums net nereikės išeiti iš namų. O ir egzaminą galėsite laikyti tada, kai jausitės pasiruošę, o ne tada, kai baigsis teorijos kursas mokykloje. Internetinės KET testų programos www.ketbilietai.lt statistika rodo, kad dauguma mokinių pilnai vairavimo teorijos egzaminui pasiruošia vos per savaitę!
 • Mokydamiesi vairuoti su šeimos nariu, galite sutaupyti nemažai pinigų, skirtų papildomoms pamokoms. Tačiau tai tinka tik tuo atveju, jei gerai sutariate su pasirinktu šeimos ir nebijote pabloginti santykių. Be to, šeimos narys vis tiek neišmokys dalykų, kuriuos gali išmokyti vairavimo instruktorius, turintis daugybę metų vairavimo mokymo patirties.
 • Jei bendraudami su vairavimo instruktoriumi nuolatos jaučiate įtampą ar matote, kad mokotės neefektyviai, kreipkitės į vairavimo mokyklos administraciją ir paprašykite jį pakeisti. Kritiniu atveju verta pakeisti ir vairavimo mokyklą.
 • Jei planuojate vairuoti automobilį su automatine pavarų dėže, dažniausiai vis vien verta mokytis vairuoti su automatine. Taip bus truputį pigiau, o gavę vairuotojo pažymėjimą, galėsite vairuoti automobilius tiek su automatine, tiek su mechanine pavarų dėže. Statistika rodo, kad egzamino laikymas su automatine pavarų dėže rezultato beveik nepagerina.
 • Spręsdami KET testus, pavyzdžiui, nesimokykite jų atsakymų atmintinai. Būtinai perskaitykite po kiekvienu klausimu esantį KET punktą ir paaiškinimą. Taip greičiau perprasite situacijas, Kelių eismo taisykles ir efektyviau bei greičiau pasiruošite teorijos egzaminui „Regitroje“.
2017/01/12 |

7 thoughts on “Vairavimo mokymo kursai ir pamokos

 1. Lukas sako:

  Turiu klausimą: per kiek laiko galima atšaukti pravažiavimą iki jo prasidėjus?

 2. Lukas sako:

  Sveiki, ar pavyko susitvarkyt teises ir kokiu būdu?

 3. Lukas sako:

  Sveiki, ar pavyko susitvarkyt teises ir kokiu būdu?

 4. Andrius sako:

  Po 25 metu jav grizau Į Lietuva gyventi. Man čia ištraukė pinigine su mano Kalifornijos teisėm. Nusprendžiau įsigyt LT teises. Šiandien regitroj išlaikiau teorija ir man buvo pareikšta kad turiu eit į vairavimo kursus. Absurdas! Aš 23 metus vairuoju masina, tikrai manęs nieko naujo neišmokys ir neturiu nei laiko nei noro beprasmiškai važinėti po miestą. Gal kas kokį patarimą turi?

 5. Stefanija sako:

  Labas. Radau visą reikalingą informaciją. Dėkoju.

 6. Lineta sako:

  Sutuoktinis gali mokyt vairuot?

 7. Gediminas sako:

  Kodėl būtinai praktikuotis su šeimos nariu, o ne kitais artimais? Tai diskriminacija prieš tuos, kurių visi šeimos nariai neturi vairavimo teisių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2010 - 2017 VMREITINGAI - Visos tesės saugomos. Vairavimo mokyklos ir instruktoriai.
Eiti prie įrankių juostos