Kaip rasti gerą vairavimo instruktorių?

Kaip rasti gerą vairavimo instruktorių?

0

Vairavimo instruktorių, turinčių teisę mokyti vairuoti, sąrašas >>

Išsirinkite vairavimo instruktorių >>

Vairavimo instruktorius – svarbiausias žmogus mokantis vairuoti automobilį. Juk nuo jo labai priklauso, ar greitai mokysitės, progresuosite, ar tai darysite be įtampos. Tuo tarpu blogas instruktorius gali ne tik nieko neišmokyti, bet ir visiškai pakirsti pasitikėjimą savimi. Todėl nusprendę mokytis vairuoti, nepagailėkite laiko išsirinkti sau tinkamą instruktorių. Kaip tai padaryti, aptarsime šiame straipsnyje.

Kodėl neverta mokytis vairuoti su netinkamu instruktoriumi?

Jei Jūsų instruktorius nieko nepaaiškina, verčia važinėti savo reikalais, yra nuolatos suirzęs, ar net nevengia pakelti balso ant Jūsų, bėkite nuo jo kuo toliau!

Yra tūkstančiai istorijų, kai pradedantieji vairuotojai taip ir neįgijo vairuotojo pažymėjimo. Ir dėl to dažniausiai buvo kaltas netinkamas vairavimo instruktorius. Užtat dažnai nutinka, kad po nesėkmės mokinys susiranda naują vairavimo mokytoją ar mokyklą ir viskas iš esmės pasikeičia: mokymasis tampa malonumu, o vairuotojo pažymėjimas – lengvai pasiekiamas.

Kaip pasikeisti vairavimo instruktorių?

Jeigu manote, kad jūsų intruktoriu yra netinkamas, netylėkite, sakykite savo vairavimo mokyklos administracijai ir jums jį pakeis. Jeigu nepakeičia galite nutraukti vairavimo mokymo sutartį. Arba tiesiog išsirinkite kitą instruktorių šiame puslapyje – yra tikrai daug gerų specialistų.

Paklausinėkite draugų

Informacija apie gerus instruktorius dažniausiai sklinda iš lūpų į lūpas, todėl nepatingėkite pasiklausti draugų ir pažįstamų, kurie jau turi vairuotojo pažymėjimą, su kuo mokėsi jie. Greičiausiai išgirsite ne vieną rekomendaciją, nes gerą instruktorių, kuris išmokė vairuoti, žmogus paprastai atsimena visą gyvenimą. Tas pats galioja ir vairavimo mokykloms.

Tačiau kartais gali būti, kad parekomenduotas instruktorius Jums vis dėl to netiks. Juk ne visiems žmonėms pavyksta atrasti ryšį ir susibendrauti, o mokantis vairuoti tai labai svarbu. Tačiau nepasiduokite ir ieškokite toliau.

Paskaitykite atsiliepimų internete

Draugų ir pažįstamų rekomendacijos gerai, bet jų gali neužtekti. Todėl nepatingėkite paskaityti komentarus apie vairavimo instruktorius internete, pavyzdžiui, interneto svetainėje https://vmreitingai.lt. Čia rasite tūkstančius atsiliepimų tiek apie vairavimo mokyklas, tiek apie instruktorius, todėl išsirinkti turėtų būti išties nesunku.

Tik nepasitikėkite komentarais aklai, gerai pats susitikite su mokytoju, o dar geriau – pabandykite važiuoti bent vieną bandomąją pamoką.

Kas yra geras instruktorius?

Sunku atsakyti į šį klausimą, nes tai labai individualu. Vis dėl to galima nesunkiai išskirti svarbiausias vairavimo instruktoriaus savybes:

 • Kantrybė. Tai ko gero svarbiausia vairavimo instruktoriaus savybė. Juk pradedantieji vairuotojai dar labai daug ko nemoka, dažnai daro klaidas. Reikia turėti kantrybės ne tik tai toleruoti, bet ir netingėti kelis kartus paaiškinti akivaizdžius dalykus.
 • Profesionalumas. Vairavimo instruktorius turi ne tik pats puikiai išmanyti Kelių eismo taisykles, bet ir jas mokėti paprastai paaiškinti, būti įvaldęs mokymo metodikas. Be to, būti geru psichologu.
 • Pasitikėjimas. Kiekviename vairavimo mokymo automobilyje yra įrengti papildomi pedalai. Tačiau jie turėtų būti naudojami tik išskirtiniais atvejais, kai reikia išvengti eismo įvykio. Kitais atvejais vairavimo instruktorius turi kiek įmanoma pasitikėti mokiniu, leisti jam klysti ir mokytis iš savo klaidų. Kitaip mokinys paprasčiausiai nieko neišmoks, neįgaus pasitikėjimo savimi.
 • Gera nuotaika, humoras. Niekam nepatinka surūgę, prastos nuotaikos vairavimo instruktoriai. Ir atvirkščiai, kai mokytojo nuotaika visuomet gera, jis nevengia papokštauti, vairavimo pamokos tampa malonumu, o mokinys atsipalaiduoja ir nejaučia įtampos. Be to, taip jis daro mažiau klaidų.
 • Motyvavimas. Kai mokiniui nesiseka, dažnai jis praranda motyvaciją mokytis bei jaučiasi tiesiog nesutvertas vairavimui. Čia taip pat labai praverčia vairavimo instruktoriaus padrąsinimas bei papildomas motyvavimas.
 • Specializacija. Kai kurie vairavimo instruktoriai specializuojasi dirbti su labiau nervingais, vyresniais ar specialių reikalavimų turinčiais klientais. Todėl jei turite specialių poreikių, ieškokite į juos galinčio galinčio atsižvelgti vairavimo instruktoriaus.

Ko vairavimo mokytojas neturėtų daryti?

Pradedančiajam vairuotojui kartais sunku suvokti, kaip turėtų vykti mokymosi procesas, todėl vairavimo instruktoriai kartais tuo piktnaudžiauja. Štai keli dalykai, kuriuos pastebėjus, reikėtų imtis priemonių:

 • Papildomi mokesčiai. Pasitaiko, kad tik pradėjus mokytis išaiškėja visokie papildomi mokesčiai, kuriuos reikia mokėti. Todėl dar prieš pradedant mokymą, tiksliai išsiaiškinsite, kiek tiksliai kainuoja kiekviena pamoka, ar nėra jokių papildomų mokesčių. Jei su mokytoju ar mokykla ruošiatės pasirašyti sutartį dėl didesnio kiekio pamokų, nebijokite paprašyti nuolaidos.
 • Nepakankamas dėmesys mokiniui. Jūsų vairavimo instruktorius pamokų metu nuolat užsiima kažkokiais pašaliniais darbais arba kalba telefonu? Taip neturėtų būti. Jis turėtų nuolatos stebėti Jūsų vairavimą, atkreipti dėmesį į klaidas ir jas po truputį taisyti.
 • Važinėjimas asmeniniais reikalais. Nieko baisaus, jei kartais instruktorius paprašys nuvežti į kažkokią jam reikiamą vietą. Bet jei po to Jums reikės ilgai jo laukti ir tai nuolat kartosis, tai jau negerai. Juk tai vyksta Jūsų sąskaita.
 • Prasti santykiai. Jau minėjome, kad labai svarbu užmegzti draugiškus santykius su savo instruktoriumi. Jei jis nuolatos ant Jūsų šaukia bei neatsako į klausimus, greičiausiai metas su juo atsisveikinti ir paieškoti kito.
 • Nejaučiamas progresas. Kartais būna, kad instruktorius geras, bet vairavimo mokymasis neprogresuoja. Tokiu atveju taip pat verta paieškoti kito instruktoriaus. Juk svarbiausia ne gerai praleisti laiką, o išmokti vairuoti bei gauti vairuotojo pažymėjimą.

Net jei pastebėjote šiuos neigiamus dalykus, neskubėkite keisti instruktoriaus ar vairavimo mokyklos. Kartais užtenka su juo apie tai pasikalbėti ar nubrėžti tam tikras ribas. Kita vertus, jei matote, kad visiškai neprogresuojate, o kiekvienos vairavimo pamokos laukiate su baime, metas ryžtingai žengti žingsnį ir pakeisti vairavimo instruktorių, kol nėra prarasta per daug laiko, nervų bei pinigų.

Geras vairavimo instruktorius

Atkreipkite dėmesį ir į mokymo automobilį

Net paties geriausio vairavimo mokytojo instruktoriaus pastangos gali nueiti perniek, jei mokysitės su netinkamu automobiliu. Todėl kreipdamiesi į vairavimo instruktorių, nepamirškite pasidomėti, kokiu automobiliu jis dirba:

 • Ar automobilis pritaikytas mokymui? Automobilis turi būti pilnai pritaikytas mokymui: turėti papildomus pedalus keleivio vietoje, šviečiantį plafoną su M raide bei lipdukus, visus papildomus veidrodėlius.
 • Ar tinkamas automobilio modelis? Geriausia mokytis vairuoti tiksliai tokiu automobiliu, kuriuo laikysite egzaminą. Jei modelis kitas, būtų gerai, kad techniniais parametrais jis būtų kuo panašesnis į tą, kuriuos laikysite egzaminą.
 • Ar automobilio kuras tinkamas? Jei laikysite egzaminą dyzeliniu automobiliu, nesimokykite vairuoti su benzininiu. Juk šių automobilių variklių sukimo momentas gerokai skiriasi, o tai gerokai įtakoja tai, kaip reikės spausti pedalus norint pajudinti automobilį iš vietos ar perjungiant pavaras.
 • Ar tinkama automobilio pavarų dėžė? Egzaminą laikysite automobiliu su mechanine pavarų dėže, o instruktorius siūlo mokytis su automatine? Galbūt mokytis ir bus lengviau, tačiau praktinį egzaminą taip vargu ar išlaikysite.
 • Ar gerai, kai automobilis nuolatos keičiamas? Pradedančiam vairuotojui reikia daug laiko priprasti prie automobilio, todėl paklauskite instruktoriaus, ar galėsite visuomet mokytis vairuoti tuo pačiu, ar bent identiško modelio automobiliu.
 • Ar yra galimybė pavairuoti skirtingus automobilius? Kita vertus, jau pramokus vairuoti, verta pabandyti vairuoti kitus automobilius. Juo labiau, kad ir egzaminų centre gali būti naudojamas ne vieno modelio automobilis. Todėl pasiklauskite instruktoriaus iš anksto, ar prireikus bus galimybė pavairuoti kito modelio automobilį.

Nelegalus vairavimo mokymas

Tarp vairavimo pamokas siūlančių instruktorių slepiasi ir dirbantys nelegaliai. Tokie „mokytojai“ gali suvilioti pigesnėmis pamokomis, bet nuslepia riziką. Jus mokantis žmogus gali prisistatyti kaip geriausias vairavimo instruktorius, tačiau jei jis neturi teisės mokyti galite turėti nemalonumų. Jei sustabdys policija, jums gresia bauda kaip už važiavimą be vairuotojo pažymėjimo. Todėl visada įsitikinkite, ar instruktorius turi teisę jus mokyti vairuoti.

Išsirinkite vairavimo instruktorių >>

Donatas Noreika

2019/02/07 |

Driving Lessons in English

2

 

Choose a driving school, book driving instructor and get driving lessons in English:

 

VILNIUS

 

KAUNAS

 

KLAIPĖDA

 

Search for qualified friendly instructors, driving courses in modern classrooms. You can prepare for your theory test individually and start taking practical driving lessons at driving school.

To start driving lessons at school you need:

– Documentary proof of a person’s identity.

– The photo (3×4 cm)

– The first payment

 

Students do not pass their driving exam in Regitra because of being unaware of the particular assessment criteria applied by Regitra’s examiners.  During the exam, the examiner is evaluating not only your driving skills but your behaviour on the road as well.
Driving instructors must not only teach basic driving but pay a lot of attention to driving exam preparation. The instructor must teach you how to correct your minor mistakes during the exam, how to overcome the difficulties and the stress of your driving examination.

 

NOTE: You must pass your theory test before you can book your driving test.

More information about Getting Driving Licence in Lithuania read here

 

Have questions? Please write info@vmreitingai.lt

 


 

Driving lessons, schools and instructors in English

 

2018/07/09 |

Kaip tapti vairavimo instruktoriumi?

1

Vairuotojų mokytojas ar vairavimo instruktorius?

Nors ir atrodo panašios, bet iš tiesų tai dvi skirtingos specialybės. Vairuotojų mokytojas – asmuo kuris moko kitus asmenis transporto priemonių eismo teorijos, o vairavimo instruktorius – moko būsimuosius vairuotojus praktinių įgūdžių. Tas pats asmuo gali būti ir vairuotojų mokytojas, ir vairavimo instruktorius.

Kas gali tapti vairavmo instruktoriumi ar vairuotojų mokytoju?

Asmeninės savybės.

Norint tapti vairavimo instruktoriumi, pirmiausiai reikia įvertinti savo asmenines savybes: ar esate pakankamai kantrūs ir tolerantiški? Ar esate linkę padėti kitiems? Ar sugebate išlikti ramūs kartodami tą pačią informaciją kelis kartus iš eilės? Ar manote, jog automobilis gali būti puiki darbo vieta, kurioje praleisite visą darbo dieną? Ar sugebate atlikti kelis darbus vienu metu t.y. stebėti eismo sąlygas, stebėti vairuotoją bei bendrauti su juo? Jei į visus klausimus atsakėte taip – greičiausiai būsite puikus vairavimo instruktorius!

Dokumentai.

Vairavimo instruktorius privalo turėti:

 • ne žemesnį kaip aukštąjį koleginį (aukštesnįjį, įgytą iki 2009 metų, ar specialųjį vidurinį, įgytą iki 1995 metų) išsilavinimą;
 • trejų metų vairavimo patirtį tos kategorijos transporto priemonėmis, su kuriomis vykdo vairuotojų mokymą;
 • Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) nustatyta tvarka suteiktą teisę dirbti vairavimo mokykloje vairavimo instruktoriumi.

Vairuotojų mokytojas privalo turėti:

 • ne žemesnį kaip aukštąjį koleginį (aukštesnįjį, įgytą iki 2009 metų, ar specialųjį vidurinį, įgytą iki 1995 metų) išsilavinimą ir būti baigęs automobilizmo studijas;
 • trejų metų vairavimo patirtį tos kategorijos transporto priemonėmis, su kuriomis vykdo vairuotojų mokymą. Ši nuostata netaikoma jei vairuotojų mokytojas dėl sveikatos būklės negali vairuoti transporto priemonių ir gali tai įrodyti atitinkamais gydymo įstaigos išduotais dokumentais;
 • LTSA nustatyta tvarka suteiktą teisę dirbti vairavimo mokykloje vairuotojų mokytoju.

Siekiant įgyti teisę dirbti vairuotojų mokytoju ir (arba) vairavimo instruktoriumi, pirmiausiai jums reikės išklausyti specialius kursus ir išlaikyti egzaminus, kuriuos rengia šios mokymo įstaigos:

Mokymo įstaigos pavadinimas

Adresas

Telefonas

Informacija apie kursus

Kaina

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija Vilnius, Kalinausko g. 7 (8 5)  234 1524 Kursų trukmė – 2 mėnesiai.Paskaitos vyksta d. d. nuo 14 val.Mokymai vykdomi du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. Artimiausi kursai rugsėjo mėnesį.

390 eur

Aleksandro Stulginskio universitetas Kauno r. sav, Akademijos mstl.,  Universiteto g. Nr. 3-29 (8 69) 883 080 Kursų trukmė – iki 2,5 mėnesių.Paskaitos vyksta d. d.Mokymai vykdomi tris kartus per metus. Artimiausi kursai rugsėjo 1 d. 

247 eur

Klaipėdos valstybinė kolegija Klaipėda Jaunystės g. 1 (8 46)  31 49 26 Kursų trukmė – 2 mėnesiai.Paskaitos vyksta d.d.Mokymai vykdomi kiekvieną mėnėsį išskyrus vasaros sezoną.

300 eur

 

Pilnų specialių pirminių kursų nereikia asmenims, kurie aukštosiose mokyklose įgijo automobilių transporto inžinierių kvalifikaciją bei pedagogikos, pedagoginės psichologijos, mokymo metodikos, kalbos kultūros pagrindus. Specialių pirminių kursų metu, jie šių dalykų mokytis neprivalo, tačiau šie asmenys privalo mokytis ir baigti mokymo temas apie kelių eismo taisykles ir eismo saugumą bei vairuotojų mokymo teorijos žinių mokymo kursą.

Specialių pirminių kursų baigti neprivaloma asmenims, kurie baigė formaliojo profesinio mokymo programas, įregistruotas Studijų ir mokymo programų registre, ir įgijo nustatytos formos kvalifikacijos pažymėjimus, suteikiančius vairuotojų mokytojo ar vairavimo instruktoriaus kvalifikaciją (teisę dirbti),.

Teisę dirbti vairuotojų mokytoju ir (arba) vairavimo instruktoriumi suteikia Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA). Baigus vairavimo instruktorių kursus, elektroniniu būdu arba tiesiogiai nuvykus į Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA), reikia pateikti užpildytą nustatytos formos prašymą ir šiuos dokumentus:

 • Įskaitų ir egzaminų kortelę, patvirtinančią specialių pirminių kursų baigimą aukštojoje mokykloje (išskyrus atvejus, kai specialių pirminių kursų baigti neprivaloma);
 • kvalifikacijos pažymėjimą (tais atvejais, kai aukštojoje mokykloje baigti specialių pirminių kursų yra neprivaloma);
 • išsilavinimą patvirtinantį dokumentą;
 • vairuotojo pažymėjimą (jeigu vairuotojo pažymėjimas yra išduotas Lietuvos Respublikoje, jo pateikti nereikia, tačiau vairuotojo pažymėjimo duomenys nurodomi prašyme).

Sveikata.

Vairavimo instruktorius privalo turėti galiojančią vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą (F Nr. 083-1/a). Gauti pažymą galite čia: http://www.sveikatospazymos.lt/

Kada suteikiama ir kiek laiko galioja teisė dirbti vairavimo instruktoriumi?

Teisė dirbti vairavimo mokykloje vairuotojų mokytoju ir (arba) vairavimo instruktoriumi suteikiama per 5 darbo dienas nuo tinkamai užpildyto prašymo ir dokumentų gavimo LTSA regiono departamente dienos. Ši teisė suteikiama neribotam laikui, tačiau per kiekvienus 5 metus (pradedant nuo teisės suteikimo) vairuotojų mokytojai ir vairavimo instruktoriai turi tobulintis ne mažiau kaip 30 valandų. Be to, vairuotojų mokytojai ir vairavimo instruktoriai vieną kartą per 5 metus privalo išlaikyti VĮ „Regitra“ kelių eismo taisyklių ir saugaus eismo egzaminą, kurį sudaro 60 klausimų. Patikrinti savo žinias ir pasiruošti šiam egzaminui galite spręsdami testus čia: KETBILIETAI.

Kiek kainuoja tapti vairavimo instruktoriumi?

Specialūs kursai vairavimo instruktoriams 247 – 390 eur

Teorijos egzamino laikymas VĮ „Regitra“ – 10,14 eur

Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma 9-20 eur

Už teisės dirbti vairuotojų mokytoju ir (arba) vairavimo instruktoriumi asmenims suteikimo įforminimą Lietuvos transporto saugos administracijoje (LTSA) – 2,90 Eur.

Ar sudėtinga rasti darbą?

Jaunų, energingų, nuolat tobulėjančių ir turinčių aukštą kvalifikaciją vairavimo instruktorių nėra daug. Todėl net ir neturint darbo patirties vairavimo mokykloje, tokiam vairavimo instruktoriui įsidarbinti bus nesudėtinga. Mokymams dažnai reikalinga ne tik lietuvių, bet ir užsienio kalbos – anglų, rusų. Šių kalbų mokėjimas padidina tikimybę greičiu rasti darbą.

Darbo skelbimų portaluose pasiūlymų į vairavimo instruktoriaus pozicijas dažniausiai yra nedaug arba nėra iš viso. Todėl rekomenduojame, kreiptis tiesiogiai į jums patinkančią vairavimo mokyklą. Populiariose didžiųjų miestų vairavimo mokyklose, dažniausiai vairavimo instruktorių paieška yra vykdoma nuolat.

Ar reikia turėti savo automobilį?

Dažniausiai didžiosiose vairavimo mokyklose, darbuotojams yra skiriami mokomieji automobiliai, kuriuos dažnai yra leidžiama naudoti kelionei į darbą ir namo. Mažesnės vairavimo mokyklos ne retai įdarbina instruktorius su savo automobiliais, sudarydamos transporto priemonių panaudos sutartį. Tuo atveju, įvertinus automobilio amortizaciją, draudimą ir kt., darbo užmokestis yra didesnis. Dėl tikslių darbo salygų, klauskite būsimojo darbdavio pirmojo pokalbio metu.

Kiek galima uždirbti?

Darbo užmokestis – derybų klausimas. Vairavimo instruktorių darbo užmokestis yra labai skirtingas. Jis priklauso nuo įvairių aplinkybių, tačiau galima išskirti keletą pagrindinių:

 • vairavimo kategorija kuria mokoma vairuoti. Pavyzdžiui: vairavimo instruktoriai ruošiantys C, CE ir kitų kategorijų vairuotojus uždirba daugiau nei instruktoriai ruošiantys B kategorijos vairuotojus.
 • miestas kuriame dirbate. Skirtinguose Lietuvos miestuose skiriasi ir vairavimo kursų kainos, jos turi ryšį ir su vairavimo instruktorių darbo užmokesčiu – kuo vairavimo kursų kaina didesnė – tuo didesnis darbo užmokestis.
 • jūsų mokymo sugebėjimai. Kai kuriose vairavimo mokyklose yra naudojamos įvairios motyvacinės sistemos skatinančios geriau paruošti būsimą vairuotoją egzaminui. Pavyzdžiui: mokiniui išlaikius vairavimo egzaminą „Regitroje“ iš pirmo karto, vairavimo instruktoriui yra skiriami papildomi priedai prie darbo užmokesčio ir pan.
 • darbo valandos. Vairavimo instruktoriams mokamas darbo užmokestis už išdirbtas akademines darbo valandas su mokiniais. Kuo daugiau dirbsite – tuo daugiau uždirbsite. Dažnai laikas, kai mokinys neatvyksta į praktikos pamoką, instruktoriui yra neapmokamas, tačiau taip yra ne visur. Kai kuriose mokyklose, už šį laiką yra mokamas mažesnis darbo užmokesčio tarifas.

Pasidalinkite savo pastabomis komentaruose.

2017/07/19 |

Kodėl jūsų vairavimo mokyklai ir instruktoriui reikalingi mokinių atsiliepimai?

4

Ar žinote, kad jūsų mokinių atsiliepimai gali tapti kertiniais jūsų vairavimo mokyklos verslo sėkmei? Taip yra dėl to, kad žmonės žymiai labiau pasitiki informacija, kuri keliauja iš lūpų į lūpas, nei ta, kurią sužino per reklamą. Būsimieji mokiniai nuomonių apie vairavimo mokyklas klausia draugų, pažįstamų ir dažnai ieško jos internete.

Štai keletas faktų:

 • Word of Mouth Marketing Association asociacijos atliktų studijos rodo, kad viena iš lūpų į lūpas perduota nuomonė parduoda daugiau nei 5 kartus daugiau, nei viena apmokėta reklama. Kai kuriais atvejais – net iki 100 kartų daugiau.
 • Kompanijos McKinsey & Company atlikti tyrimai atskleidė, kad nuo 20 iki 50 procentų pirkimų yra įtakoti būtent iš lūpų į lūpas rekomendacijų.
 • Universitetas Wharton School of Business atrado, kad klientų, kurie teigiamą informaciją apie įmonės paslaugas gavo iš rekomendacijų, pelningumas (CLV) yra net 25 procentais didesnis, nei įprastų klientų.

Kaip pasiekti, kad mokiniai apie vairavimo mokyklą atsilieptų teigiamai?

Visų pirma pasistenkite, kad jūsų mokiniams būtų suteiktos maksimaliai kokybiškos paslaugos: svarbu viskas, nuo administracijos iki vairavimo instruktoriaus. Susitaikykite, kad neigiamų nuomonių vis tiek neišvengsite, bet pasistenkite, kad dauguma jų būtų teigiamos. Beje, jei komentarai yra vien tik teigiami, dažnai kyla įtarimas, kad jais negalima pasitikėti.

Į neigiamus atsiliepimus reaguokite nuoširdumu: į pašaipius ir laužtus iš piršto – su humoru, o jei gavote pagrįstų pretenzijų, atsiprašykite kliento ir kartu su juo raskite geriausią problemos sprendimą.

Kai pasiekti, kad gera nuomonė apie jūsų paslaugas sklistų iš lūpų į lūpas?

Pasibaigus mokymo kursui būtinai savo mokinių paklauskite nuomonės ir paprašykite parašyti komentarą puslapyje vmreitingai.lt. Taip sužinosite savo stipriąsias ir silpnąsias vietas, kurias galėsite patobulinti ir pasiekti didesnio mokinių pasitenkinimo. Nauji komentarai apie jūsų paslaugas paskatins kitus ateiti pas jus. Labai blogai, jeigu apie jūsų  paslaugas išvis nėra jokios informacijos ar atsiliepimų internete arba informacija yra pasenusi. Prieš pirkdami paslaugą klientai rinksis tuos apie kuriuos kažką gali sužinoti.

Ir nebijokite, jeigu vienas kitas komentaras bus neigiamas – visiems neįtiksi, visi tai supranta, svarbiausia būtų daugiau teigiamų nei neigiamų atsiliepimų.

 

 


Tapkite labiau matomi šiame puslapyje ir turėsote daugiau mokinių >>


 

2017/03/14 |

Vairavimo mokymo kursai ir pamokos

7

Suraskite geriausią vairavimo mokyklą arba instruktorių >>


 

Kaip pasirinkti tinkamą vairavimo mokyklą, instruktorių?

Rinkdamiesi vairavimo mokyklą didžiuosiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje) atkreipkite dėmesį, ar į ją jums bus patogu nuvykti. Puiku, jei vairavimo mokykla yra netoli vietos, iš kur planuojate vykti į mokyklą: namų, universiteto arba darbo. Taip pat verta pasiskambinti ir paklausti, kurioje vietoje prasideda praktinio vairavimo pamokos. Kartais jos gali vykti kitur, nei pati mokykla.

Renkantis vairavimo mokyklą, rekomenduojama pasidomėti atsiliepimais. Svarbu paskaityti atsiliepimus ne tik apie pačią mokyklą, bet ir apie joje dirbančius teorijos mokytojus bei vairavimo instruktorius. Juk būtent nuo jų labai priklauso, kaip greitai ir efektyviai pasiruošite teorijos ir praktikos egzaminams.

 

Kaip užsirašyti į vairavimo kursus?

Išsirinkę vairavimo mokyklą, nuvykite į ją ir pasirašykite mokymo sutartį. Turėkite omenyje, kad vairavimo teorijos mokymas mokykloje nėra privalomas, todėl galite pasirašyti tik praktinio mokymo sutartį, o teorijos egzaminui pasiruošti savarankiškai, pavyzdžiui, išmokė vairavimo teorijos pamokas puslapyje https://ketkursai.lt/ ir spręsdami KET testus interneto svetainėje www.ketbilietai.lt. Jei pasirašysite su mokykla ir vairavimo teorijos sutartį, po teorijos mokymo turėsite išlaikyti mokyklinį teorijos egzaminą ir tik tada galėsite laikyti egzaminą „Regitroje“.

 

Kaip vyksta teorijos mokymas?

Teoriniam vairavimo kursui bus skirtos kelios valandos per savaitę konkrečiu laiku, vairavimo mokykloje. Šis kursas paprastai trunka 1-2 mėnesius. Jo metu išsamiai paaiškinamos visos Kelių eismo taisyklės (KET) ir kiti reikalingi įstatymai, vaizdžiai parodomos įvairios situacijos, pateikiama papildoma mokymosi medžiaga.

Mokantis tokiu būdu, teorijos mokytojas parodys, į ką būtent reikia atkreipti dėmesį bei paaiškins, ką būtent reiškia Kelių eismo taisyklėse aprašytos situacijos. Taip pasiruošite egzaminui greičiau ir efektyviau, nei tiesiog skaitydami KET.

Vairavimo mokyklos turi kompiuterių klases, kuriose galėsite spręsti KET testus. Tokiu pat būdu laikysite ir vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“. Mokytis spręsti KET testus galite ir savarankiškai, pavyzdžiui, interneto svetainėje www.ketbilietai.lt.

Kai baigsite vairavimo teorijos kursą, prie kompiuterio turėsite išlaikyti mokyklinį vairavimo teorijos egzaminą. Taip vairavimo mokyklos įsitikina, kad esate pasiruošę laikyti egzaminą. Juk kiekvieno blogai išlaikyto egzamino rezultatas fiksuojamas ir dėl to gali kristi mokyklos reitingas.

Jei teorijos išmokote savarankiškai, galite iškart registruotis į teorijos egzaminą „Regitroje“.

 

Kaip vyksta praktinis vairavimo mokymas?

Prieš praktikos egzaminą (B kat.) privalote 30 valandų pravažiuoti automobiliu su vairavimo mokytoju. Akademinė valanda trunka 45 minutėmis. Paprastai važiuojama iš karto po dvi pamokas, tai yra 1,5 valandos. Taigi, visas 30 valandų kursas pravažiuojamas per 15 pamokų arba 22,5 valandos.

Jei baigę privalomas praktinio vairavimo pamokas vis dar nesijaučiate pasiruošę egzaminui, užsisakykite daugiau pamokų. Baigę praktikos kursą, turėsite išlaikyti mokyklinį vairavimo egzaminą. Jį išlaikę, galėsite registruotis galutiniam vairavimo egzaminui „Regitroje“.

 

Kaip mokytis vairuoti su šeimos nariu?

Jei norite sutaupyti pinigų, skirtų praktinėms vairavimo pamokoms, bei žymiai daugiau pasipraktikuoti, galite mokytis vairuoti su šeimos nariu. Tam reikia pažymėti automobilį „M“ raide, turėti visus reikiamus automobilio dokumentus bei įrodymą, kad jus mokantis asmuo yra jūsų šeimos narys.

Atkreipkite dėmesį, kad šeimos nariais laikomi sutuoktiniai, tėvas arba motina, globėjai, partneris (jei esate registravę partnerystę), vaikai, įvaikiai, broliai, seserys, seneliai arba vaikaičiai. Taigi, besimokančio asmens dėdė ar vyro brolis nelaikomi šeimos nariais ir mokyti vairuoti negali.

Be to, asmuo, kuris mokys vairuoti, turi turėti galiojantį (neatimtą) vairuotojo pažymėjimą ir ne mažiau, nei 5 metų vairavimo stažą.

 

Registracija į praktinį vairavimo egzaminą

Baigę praktinį mokymą mokykloje ir išlaikę mokyklinį egzaminą, gaunate mokyklos baigimo pažymėjimą ir galite registruotis galutiniam praktiniam vairavimo egzaminui „Regitroje“. Tai galite padaryti ir internetu. Užsiregistravę į egzaminą, būtinai į jį atvykite, nes kitaip galėsite registruotis tik po mėnesio.

vairavimo instruktorius

Kaip vyksta praktinis vairavimo egzaminas?

Praktinis vairavimo egzaminas vyksta gatvėje, realiame eisme. Prieš prasidedant egzaminui, būtinai susireguliuokite automobilį pagal save: nustatykite veidrodėlius, sėdynę. Jei su tokiu automobiliu nevažiavote, galite klauskite egzaminuotojo, kaip šiame automobilyje valdomi tam tikri įrenginiai.

Egzamino pradžioje egzaminuotojas gali paklausti techninių klausimų apie automobilį. Tuomet – nurodyti atlikti kažkokį pratimą: pavyzdžiui, įsibėgėti ir sustabdyti automobilį ar tam tikru būdu pastatyti automobilį.

Miesto gatvėse paprastai važiuojama iš anksto numatytais maršrutais. Egzaminuotojas sakys, kokius manevrus reikia atlikti, o jūs turėsite tai vykdyti. Jei nurodymo neišgirdote arba nesupratote, nebijokite perklausti. Egzamino gale egzaminuotojas praneš, ar išlaikėte egzaminą. Jei iškart egzamino neišlaikysite, nenusiminkite. Užsisakykite daugiau vairavimo pamokų ir po jų vėl bandykite.

 

Kiek kainuoja vairavimo kursai?

Dauguma vairavimo mokyklų pateikia konkrečią vairavimo kursų kainą. Vilniuje ji siekia apie 350 eurų, Kaune – apie 300 eurų, Klaipėdoje – apie 270 eurų. Jei teorijos mokysitės savarankiškai, vairavimo kursai jums kainuos maždaug 10 eurų pigiau. Pasirinkus mokytis automobiliu su automatine pavarų dėže – maždaug 30 eurų brangiau.

Nepamirškite įskaičiuoti ir papildomų išlaidų: sveikatos pažymos (apie 15 eur), pirmos pagalbos kursų (apie 20 eurų), egzaminų „Regitroje“, vairuotojo pažymėjimo (apie 15 eurų) kainų.

Numatykite lėšų ir papildomoms vairavimo pamokoms su instruktoriumi. Viena pamoka (dvi akademinės valandos – 1,5 val.) kainuoja apie 25 eurus. Taip pat reikia įvertinti, kad gali nepavykti iškart išlaikyti teorijos ar praktikos egzamino „Regitroje“. Teorijos egzamino laikymas kainuoja apie 10 eurų, praktikos – apie 15 eurų. Bus ramiau, jei, pavyzdžiui, numatysite lėšų dviem teorijos ir dviems praktikos egzaminams.

Taigi, bendra vairavimo kursų kaina Vilniuje yra apie 800 eurų, įskaičiuojant 10 papildomų vairavimo pamokų ir po vieną egzamino perlaikymą „Regitroje“.

 

Naudingi patarimai

 • Mokydamiesi vairavimo teorijos savarankiškai, sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko, nes tam jums net nereikės išeiti iš namų. O ir egzaminą galėsite laikyti tada, kai jausitės pasiruošę, o ne tada, kai baigsis teorijos kursas mokykloje. Internetinės KET testų programos www.ketbilietai.lt statistika rodo, kad dauguma mokinių pilnai vairavimo teorijos egzaminui pasiruošia vos per savaitę!
 • Mokydamiesi vairuoti su šeimos nariu, galite sutaupyti nemažai pinigų, skirtų papildomoms pamokoms. Tačiau tai tinka tik tuo atveju, jei gerai sutariate su pasirinktu šeimos ir nebijote pabloginti santykių. Be to, šeimos narys vis tiek neišmokys dalykų, kuriuos gali išmokyti vairavimo instruktorius, turintis daugybę metų vairavimo mokymo patirties.
 • Jei bendraudami su vairavimo instruktoriumi nuolatos jaučiate įtampą ar matote, kad mokotės neefektyviai, kreipkitės į vairavimo mokyklos administraciją ir paprašykite jį pakeisti. Kritiniu atveju verta pakeisti ir vairavimo mokyklą.
 • Jei planuojate vairuoti automobilį su automatine pavarų dėže, dažniausiai vis vien verta mokytis vairuoti su automatine. Taip bus truputį pigiau, o gavę vairuotojo pažymėjimą, galėsite vairuoti automobilius tiek su automatine, tiek su mechanine pavarų dėže. Statistika rodo, kad egzamino laikymas su automatine pavarų dėže rezultato beveik nepagerina.
 • Spręsdami KET testus, pavyzdžiui, nesimokykite jų atsakymų atmintinai. Būtinai perskaitykite po kiekvienu klausimu esantį KET punktą ir paaiškinimą. Taip greičiau perprasite situacijas, Kelių eismo taisykles ir efektyviau bei greičiau pasiruošite teorijos egzaminui „Regitroje“.
2017/01/12 |

Kokių komentarų ir atsiliepimų dažnai sulaukia vairavimo mokyklos ir instruktoriai

5

Jei nusprendėte išmokti vairuoti automobilį, Jums ankščiau ar vėliau reikės kreiptis į vairavimo mokyklą. Tačiau kurią iš jų pasirinkti? Išeitis – pasiskaityti internete esančius mokinių atsiliepimus. Šiame straipsnyje apžvelgsime svetainėje www.vmreitingai.lt dažniausiai pasitaikančius bei įdomiausius atsiliepimus apie mokyklas bei vairavimo mokytojus. Tai ne tik padės mokiniams išsirinkti vairavimo mokyklą, bet ir parodys vairavimo mokykloms, kuriose srityse joms reikėtų ypač pasistengti.

Kaip mokiniai pasirenka vairavimo mokyklą

Skaitant komentarus matyti, kad dažniausiai mokiniai renkasi tiesiog arčiausiai namų ar darbovietės esančią vairavimo mokyklą. Nieko nuostabaus, juk mokiniai dar nevairuoja, todėl privažiuoti prie mokymo vietos visuomeniniu transportu jiems ne visada patogu. Tiesa, tai daugiau aktualu mokantis teorijos, juk mokantis praktikos galima sutarti, gal vairavimo instruktorius pats privažiuotų prie abiems patogios vietos.

Antras svarbus kriterijus renkantis mokyklą – draugų bei pažįstamų rekomendacijos. Beje, pastarieji dažnai rekomenduoja ne tik vairavimo mokyklą, bet ir konkretų vairavimo mokytoją.

Daugiausia – teigiamų komentarų

Skaitant atsiliepimus apie mokyklas, pasidaro net truputį keista, nes absoliuti dauguma komentarų – teigiami. Mokiniai drąsiai giria vairavimo mokyklas, jų personalą, vairavimo teorijos ir praktinio vairavimo mokytojus.

Tai galima paaiškinti tuo, kad galiausiai praėję visą mokymosi procesą, mokiniai yra labai teigiamai nusiteikę, net pagaliau gavo išsvajotą vairuotojo pažymėjimą. Žinoma, negalime atmesti varianto, kad kai kurios mokyklos pačios patalpina gerus komentarus apie save arba paprašo tai padaryti savo auklėtinių.

Štai vieno puikaus teigiamo komentaro pavyzdys, puikiai išryškinantis, kurios vairavimo mokytojo savybės svarbiausios:

Esu labai laiminga ir noriu pasakyti nuoširdžiai ačiū instruktoriui **** **** už linksmiausias, geriausias vairavimo pamokas! Niekada nesitikėjau, kad su instruktorium galima taip gražiai sutarti. Visada buvo jaučiamas palaikymas. Jei ką ir ne taip padarydavau vistiek visada būdavau pagirta ir optimistiškai nuteikinėjama, kas tikrai labai padeda. Ačiū už kantrybę! Instruktorius, kuris niekada nekelia balso ir mokantis viską gražiai paaiškinti, kad ir kiek kartų klystum. Po vairavimo pamokų visada būdavau tik su šypsena, jokio streso, jokios įtampos nejausdavau, o kaip tik laukdavau vairavimo pamokų! Labai džiaugiuosi, kad užsirašiau mokytis vairuoti būtent pas šį instruktorių, niekada nebūčiau keitus į jokį kitą! Vairavimo pamokos liks vienas mano įsimintiniausių gyvenimo etapų! Dar kartą didelis ir nuoširdus ačiū!! :)

Svarbiausia – geras vairavimo instruktorius

Absoliuti dauguma mokinių komentaruose mini savo vairavimo mokytojus, dažnai nurodydami jų vardus ir pavardes bei svarbiausias savybes. Dažnai mokiniai pažymi, kad su vairavimo instruktoriumi pavyko užmegzti draugišką ryšį ir tuomet kiekviena vairavimo pamoka tapo malonumu ir mokinys didelės įtampos mokydamasis nejautė.

Štai svarbiausios vairavimo instruktoriaus savybės, kurias iš mokinių komentarų galima išskirti:

 • Kantrybė. Tai neabejotinai dažniausiai minima geroji vairavimo instruktoriaus savybė. Juk pradedantieji vairuotojai dar labai daug ko nemoka, dažnai padaro klaidų. Reikia turėti kantrybės ne tik tai toleruoti, bet ir netingėti kelis kartus paaiškinti kartais akivaizdžius dalykus. Taigi, be kantrybės geru vairavimo instruktoriumi tikrai netapsi.
 • Profesionalumas. Vairavimo instruktorius turi ne tik pats puikiai išmanyti Kelių eismo taisykles, bet ir jas mokėti paprastai paaiškinti, būti įvaldęs mokymo metodikas. Be to, būti geru psichologu.
 • Pasitikėjimas. Kiekviename vairavimo mokymo automobilyje yra įrengti papildomi pedalai. Tačiau jie turėtų būti naudojami tik išskirtiniais atvejais, kai reikia išvengti eismo įvykio. Kitais atvejais vairavimo instruktorius turi kiek įmanoma pasitikėti mokiniu, leisti jam klysti ir mokytis iš savo klaidų. Kitaip mokinys paprasčiausiai nieko neišmoks, neįgaus pasitikėjimo savimi.
 • Gera nuotaika, humoras. Niekam nepatinka surūgę, prastos nuotaikos vairavimo instruktoriai. Ir atvirkščiai, kai mokytojo nuotaika visuomet gera, jis nevengia papokštauti, vairavimo pamokos tampa malonumu, o mokinys atsipalaiduoja ir nejaučia įtampos. Natūralu, kad taip jis daro mažiau klaidų.
 • Motyvavimas. Kai mokiniams nesiseka, dažnai jie praranda motyvaciją mokytis bei jaučiasi tiesiog nesutverti vairavimui. Čia taip pat labai praverčia vairavimo instruktoriaus padrąsinimas bei papildomas motyvavimas.

Dėl ko vairavimo mokytojai dažniausiai kritikuojami?

Tarp daugybės teigiamų komentarų pasitaiko ir neigiamų. Vėlgi, daugiausiai kliūna vairavimo instruktoriams. Už ką gi jie dažniausiai yra kritikuojami? Dažniausiai – dėl blogo charakterio. Jei vairavimo mokytojas nekantrus, piktas, rėkia ant mokinio, ar dar blogiau – jį žemina, mokinys ne tik sunkiai išmoks vairuoti, bet atvirkščiai – gali pamanyti, kad jis apskritai negali išmokti vairuoti. Štai labai iliustratyvus neigiamo komentaro apie vairavimo instruktorių pavyzdys:

Su tokiu chamu kaip instruktorius ****** nebuvau anksčiau susidūrus. ****** labai nemandagus ir nemalonus, paklausti nieko negalima, nieko neaiškina, kalba piktu pakeltu balsu. Tik kai pasakiau, kad pas jį mokytis nenoriu ir keisiu instruktorių, tai pakeitė toną, turbūt išsigando, kad nepasiskųsčiau niekam.. Žodžiu, pirmos pamokos patirtis buvo baisi, taip ir noras vairuot gali dingti.

Tik reikia atkreipti, kad vairavimo mokytojai irgi žmonės ir jiems irgi pasitaiko blogų dienų ar nuotaikų. Todėl kartais apie mokytoją per anksti susidaromas blogas įspūdis, kurį vėliau sunku pataisyti. Būna ir taip, kad tiesiog nesutampa mokinio ir mokytojo charakteriai. Dėl to pasitaiko, kad apie tą patį mokytoją vienas rašo labai gerus žodžius, o kitas – priešingus.

Svarbu punktualumas ir pagarba pamokos laikui

Taip, geras vairavimo mokytojas privalo būti punktualus. Ir tai liečia ne tik atvykimą į sutartą mokymo vietą laiku. Mokinys moką nemažą sumą už vairavimo mokymą, degalus, automobilio nuomą, todėl nori, jog visas laikas būtų pilnai išnaudotas.

Deja, kai kurie mokytojai nevengia parūkymo prieš ir po vairavimo, pamokos laiko sąskaita. Tai pat dažnai nevengiama važinėti savais reikalais, prašant mokinį vis palaukti, kol mokytojas susitvarkys savo reikalus. Tokių dalykų neturėtų būti. O jei ir pasitaikė, sugaištą laiką vairavimo mokytojas turėtų kompensuoti.

Kartais netgi aprašomi atvejai, kai vairavimo mokytojai piktybiškai vietoje nustatytos pusantros valandos mokymo leisdavo vairuoti tik valandą, ar dar mažiau. Tokiu atveju reikėtų išsakyti savo nepasitenkinimą mokytojui, o jei jis problemos nesprendžia – kreiptis į mokyklos administraciją. Štai pavyzdys, kai net ir esant geram vairavimo instruktoriui, laiko režimo nepaisymas paskatino parašyti tokį neigiamą komentarą.

Vietoj valandos su puse važinėji po valanda. Kol privažiuoji centrą, reikia apsisukti… Tai ką žinau, ar verta taip mokytis … Instruktorius geras, stengiasi išmokyti, bet tvarkos maža, o gal ir nulis.

Kaip vertinami vairavimo teorijos mokytojai

Nors vairavimo teorijos mokytojai komentaruose minimi rečiau, nei instruktoriai, svarbiausias tendencijas taip pat galima išskirti. Labiausiai mokiniai vertina tuos mokytojus, kurie nedėsto teorijos sausai, pateikia daug pavyzdžių, paaiškinimų. Pageidaujamos savybės – humoro jausmas, sugebėjimas sudominti. Kitaip paskaitos tampa nuobodžiu formalumu.

Jei mokymo metu mokiniai sodinami prie kompiuterių, mokytojas turi būti visuomet pasiruošęs atsakyti į užduodamus klausimus. Todėl labai blogai, kai mokymo klasė yra perpildyta ir visiems mokiniams dėmesio neužtenka. Štai neigiamo komentaro apie teorijos mokymą pavyzdys:

Mokausi „greitoje rytinėje grupėje“. Teorijos mums kaip ir nedėsto, pati skaitau. Ateini iš ryto ir sėdi, „Regitros“ klausimus varinėji… Ne visada spėji klausimą perskaityti ar jo suprasti. Mokytojas nepaaiškina, kodėl šis atsakymas teisingas, o ne kitas. Pvz., žolė žalia ir taškas, o kodėl ji žalia – nesvarbu, ji žalia!

Komentaruose minima ir mokyklos administracija

Mokiniai dažnai atsiliepia ir apie vairavimo mokyklos administraciją. Nieko nuostabaus, juk atėję į mokyklą, su ja susiduria pirmiausia. Štai teigiamo komentaro pavyzdys:

Užėjus į mokyklą, administratorė visada pasitikdavo su šypsena, stengdavosi išspręsti visas iškilusias problemas.

Peržiūrėjus komentarus matyti, kad mokiniams svarbiausia, kad administracija su jais bendrautų draugiškai, atsakytų visus, net ir kvailiausius, klausimus, bei pasistengtų suderinti kuo patogesnį teorinių bei praktinių pamokų laiką. O štai kas įvyksta, kai šių dalykų pasiekti nepavyksta:

Trumpai tariant, nerekomenduoju jums pasirinkti šios vairavimo mokyklos. Administracija ten yra neprofesionali, nekompetentinga, visiškai nelanksti klientų atžvilgiu. Direktorė netgi nevengia ant klientų parėkti, jeigu jie turi kažkokių klausimų ar nusiskundimų. Tiesiog nelabai to suprantu, juk mes pinigus mokėjome…

Kokias klaidas daro vairavimo mokyklos vadovybė?

Deja, nė viena mokykla negali 100 procentų užtikrinti, kad neįvyktų konfliktų ar nesusipratimų tarp mokinio, mokytojų bei administracijos. Vis dėl to jų galima gerokai sumažinti atsižvelgus į didžiausias daromas klaidas, kurias pažymi mokiniai:

 • Prastas mokytojų charakteris. Samdydami vairavimo mokytoją, mokyklos vadovybė turėtų atkreipti dėmesį ne tik į jo kompetencijas, kurios turi būti nepriekaištingos, bet ir į psichologines savybes. Juk pradedantis vairuotojas susiduria ne tik su dideliu mokymosi krūviu, bet ir su stresu, psichologinėmis kliūtimis. Todėl vairavimo mokytojas turėtų būti ir geras psichologas, visuomet bendrauti draugiškai, padrąsinti mokinį. Būtent tokių mokytojų ir reikėtų ieškoti norint suburti gerą mokyklos kolektyvą.
 • Dažnai kaitaliojami vairavimo mokytojai. Tam, kad vairavimo mokymas vyktų sklandžiai, mokytojas ir mokinys turi susibendrauti. Todėl mokiniai dažnai skundžiasi, kad vos įpratus prie vieno instruktoriaus, jis buvo pakeistas kitu. To reikėtų vengti, nebent mokinys pats pageidauja kito mokytojo.
 • Netinkamas mokymo automobilis. Kartais mokiniai skundžiasi, kad mokėsi vairuoti benzininiu automobiliu, nors egzaminą reikėjo laikyti dyzeliniu. Arba dažnai buvo važinėjama automatu, nors egzaminas bus laikomas su mechanine pavarų dėže. Apskritai, dažno mokymo automobilių keitimo reikėtų vengti, nebent tai daroma susipažinimui, pačiam mokiniui pageidaujant. Nes pradedančiam mokiniui priprasti prie kito automobilio gerokai sunkiau, nei patyrusiam, taip jis be reikalo blaškomas.
 • Neaiški kaina, paslėpti mokesčiai. Vos atvykus į mokyklą, mokiniui turi būti tiksliai paaiškinta, kiek ir už ką jis turės susimokėti mokydamasis. Juk mokymo metu ir taip patiriama daug streso, jei dar dėl pinigų reikės nervintis – visai negerai. Ypač mokiniai skundžiasi dėl įvairių paslėptų mokesčių, apie kuriuos sužino tik vėliau. Pavyzdžiui, apie brangias papildomas vairavimo pamokas.

Ką daro mokiniai, nepatenkinti instruktoriumi ar mokykla?

Ką daro mokiniai, kai jie nepatenkinti instruktoriumi ar mokykla? Prašo pakeisti vairavimo mokytoją, o kritiniu atveju – nutraukia mokymo sutartį ir pakeičia vairavimo mokyklą. Tokiu atveju beveik visuomet pabrėžiama, kad pakeitus mokyklą viskas pasikeitė į gerą ir gauti vairuotojo pažymėjimą pavyko be problemą.

Ką daryti vairavimo mokytojui ar mokyklai, radus neigiamą komentarą apie save?

Blogiausias dalykas, ką gali padaryti mokytojas ar mokykla, gavusi neigiamą komentarą, pradėti ginčytis su mokiniu viešai, pulti į asmeniškumus. Tačiau atsakyti į komentarą visuomet naudinga. Net jei situacija buvo nemaloni, atsakydami į ją visiems parodysite, kad klientų nuomonė Jums svarbi.

Prieš rašant komentarą, pageidautina kuo tiksliau išsiaiškinti konkrečią situaciją, dėl kurios parašytas skundas, ir kuo objektyviau jį aprašyti. Jei tai buvo mokytojo ar vairavimo mokyklos klaida – viešai atsiprašyti. Jei yra galimybė, pabandyti susisiekti su mokiniu ir pabandyti pratęsti mokymą pasiūlius nuolaidą, geresnes sąlygas ar pan. Juk vienas nusivylęs mokinys gali atkalbėti pas Jus mokytis dar kelis.

Kaip mokiniui išsirinkti vairavimo mokyklą?

Kad vėliau netektų nusivilti, renkantis vairavimo mokyklą verta atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

 • Komentarai apie mokyklą. Būtinai perskaitykite kitų mokinių atsiliepimus apie vairavimo mokyklas ir instruktorius, ypač atkreipkite dėmesį į neigiamus komentarus. Tai galite padaryti interneto svetainėje www.vmreitingai.lt.
 • Sąlygos ir kaina. Dar prieš pasirašydami mokymo sutartį, tiksliai išsiaiškinkite visas mokymo sąlygas, kainą ir kas už ją suteikiama. Taip pat pasidomėkite, kiek kainuoja papildomos vairavimo pamokos, kurių gali prireikti.
 • Vairavimo mokytojas. Svarbiausias žmogus mokantis vairuoti – tai vairavimo instruktorius. Todėl jei jaučiate, kad pasiūlytas mokytojas Jums netinka, tiesiog paprašykite mokyklos administracijos jį pakeisti. Kitaip vairavimo mokymasis gali tapti tikra kančia ar net visai nepavykti. Taip galite ne tik prarasti sumokėtus pinigus, bet ir pasitikėjimą savimi.
 • Palikite savo komentarą. Sėkmingai baigę mokymą, nepamirškite palikti savo komentarą. Tai padės kitiems pradedantiesiems mokiniams pasirinkti mokyklą ir mokytoją, o jei komentaras neigiamas – galbūt paskatins mokyklą išspręsti problemas.

Ir pabaigai – smagus ir kartu liūdnas filmukas apie tai, kaip jokiu būdu nereikėtų elgtis vairavimo instruktoriui:

https://youtu.be/xVza9_kr8vY

Donatas Noreika

2015/12/03 |
© 2010 - 2017 VMREITINGAI - Visos tesės saugomos. Vairavimo mokyklos ir instruktoriai.
Eiti prie įrankių juostos