Kokių komentarų ir atsiliepimų dažnai sulaukia vairavimo mokyklos ir instruktoriai

5

Jei nusprendėte išmokti vairuoti automobilį, Jums ankščiau ar vėliau reikės kreiptis į vairavimo mokyklą. Tačiau kurią iš jų pasirinkti? Išeitis – pasiskaityti internete esančius mokinių atsiliepimus. Šiame straipsnyje apžvelgsime svetainėje www.vmreitingai.lt dažniausiai pasitaikančius bei įdomiausius atsiliepimus apie mokyklas bei vairavimo mokytojus. Tai ne tik padės mokiniams išsirinkti vairavimo mokyklą, bet ir parodys vairavimo mokykloms, kuriose srityse joms reikėtų ypač pasistengti.

Kaip mokiniai pasirenka vairavimo mokyklą

Skaitant komentarus matyti, kad dažniausiai mokiniai renkasi tiesiog arčiausiai namų ar darbovietės esančią vairavimo mokyklą. Nieko nuostabaus, juk mokiniai dar nevairuoja, todėl privažiuoti prie mokymo vietos visuomeniniu transportu jiems ne visada patogu. Tiesa, tai daugiau aktualu mokantis teorijos, juk mokantis praktikos galima sutarti, gal vairavimo instruktorius pats privažiuotų prie abiems patogios vietos.

Antras svarbus kriterijus renkantis mokyklą – draugų bei pažįstamų rekomendacijos. Beje, pastarieji dažnai rekomenduoja ne tik vairavimo mokyklą, bet ir konkretų vairavimo mokytoją.

Daugiausia – teigiamų komentarų

Skaitant atsiliepimus apie mokyklas, pasidaro net truputį keista, nes absoliuti dauguma komentarų – teigiami. Mokiniai drąsiai giria vairavimo mokyklas, jų personalą, vairavimo teorijos ir praktinio vairavimo mokytojus.

Tai galima paaiškinti tuo, kad galiausiai praėję visą mokymosi procesą, mokiniai yra labai teigiamai nusiteikę, net pagaliau gavo išsvajotą vairuotojo pažymėjimą. Žinoma, negalime atmesti varianto, kad kai kurios mokyklos pačios patalpina gerus komentarus apie save arba paprašo tai padaryti savo auklėtinių.

Štai vieno puikaus teigiamo komentaro pavyzdys, puikiai išryškinantis, kurios vairavimo mokytojo savybės svarbiausios:

Esu labai laiminga ir noriu pasakyti nuoširdžiai ačiū instruktoriui **** **** už linksmiausias, geriausias vairavimo pamokas! Niekada nesitikėjau, kad su instruktorium galima taip gražiai sutarti. Visada buvo jaučiamas palaikymas. Jei ką ir ne taip padarydavau vistiek visada būdavau pagirta ir optimistiškai nuteikinėjama, kas tikrai labai padeda. Ačiū už kantrybę! Instruktorius, kuris niekada nekelia balso ir mokantis viską gražiai paaiškinti, kad ir kiek kartų klystum. Po vairavimo pamokų visada būdavau tik su šypsena, jokio streso, jokios įtampos nejausdavau, o kaip tik laukdavau vairavimo pamokų! Labai džiaugiuosi, kad užsirašiau mokytis vairuoti būtent pas šį instruktorių, niekada nebūčiau keitus į jokį kitą! Vairavimo pamokos liks vienas mano įsimintiniausių gyvenimo etapų! Dar kartą didelis ir nuoširdus ačiū!! :)

Svarbiausia – geras vairavimo instruktorius

Absoliuti dauguma mokinių komentaruose mini savo vairavimo mokytojus, dažnai nurodydami jų vardus ir pavardes bei svarbiausias savybes. Dažnai mokiniai pažymi, kad su vairavimo instruktoriumi pavyko užmegzti draugišką ryšį ir tuomet kiekviena vairavimo pamoka tapo malonumu ir mokinys didelės įtampos mokydamasis nejautė.

Štai svarbiausios vairavimo instruktoriaus savybės, kurias iš mokinių komentarų galima išskirti:

 • Kantrybė. Tai neabejotinai dažniausiai minima geroji vairavimo instruktoriaus savybė. Juk pradedantieji vairuotojai dar labai daug ko nemoka, dažnai padaro klaidų. Reikia turėti kantrybės ne tik tai toleruoti, bet ir netingėti kelis kartus paaiškinti kartais akivaizdžius dalykus. Taigi, be kantrybės geru vairavimo instruktoriumi tikrai netapsi.
 • Profesionalumas. Vairavimo instruktorius turi ne tik pats puikiai išmanyti Kelių eismo taisykles, bet ir jas mokėti paprastai paaiškinti, būti įvaldęs mokymo metodikas. Be to, būti geru psichologu.
 • Pasitikėjimas. Kiekviename vairavimo mokymo automobilyje yra įrengti papildomi pedalai. Tačiau jie turėtų būti naudojami tik išskirtiniais atvejais, kai reikia išvengti eismo įvykio. Kitais atvejais vairavimo instruktorius turi kiek įmanoma pasitikėti mokiniu, leisti jam klysti ir mokytis iš savo klaidų. Kitaip mokinys paprasčiausiai nieko neišmoks, neįgaus pasitikėjimo savimi.
 • Gera nuotaika, humoras. Niekam nepatinka surūgę, prastos nuotaikos vairavimo instruktoriai. Ir atvirkščiai, kai mokytojo nuotaika visuomet gera, jis nevengia papokštauti, vairavimo pamokos tampa malonumu, o mokinys atsipalaiduoja ir nejaučia įtampos. Natūralu, kad taip jis daro mažiau klaidų.
 • Motyvavimas. Kai mokiniams nesiseka, dažnai jie praranda motyvaciją mokytis bei jaučiasi tiesiog nesutverti vairavimui. Čia taip pat labai praverčia vairavimo instruktoriaus padrąsinimas bei papildomas motyvavimas.

Dėl ko vairavimo mokytojai dažniausiai kritikuojami?

Tarp daugybės teigiamų komentarų pasitaiko ir neigiamų. Vėlgi, daugiausiai kliūna vairavimo instruktoriams. Už ką gi jie dažniausiai yra kritikuojami? Dažniausiai – dėl blogo charakterio. Jei vairavimo mokytojas nekantrus, piktas, rėkia ant mokinio, ar dar blogiau – jį žemina, mokinys ne tik sunkiai išmoks vairuoti, bet atvirkščiai – gali pamanyti, kad jis apskritai negali išmokti vairuoti. Štai labai iliustratyvus neigiamo komentaro apie vairavimo instruktorių pavyzdys:

Su tokiu chamu kaip instruktorius ****** nebuvau anksčiau susidūrus. ****** labai nemandagus ir nemalonus, paklausti nieko negalima, nieko neaiškina, kalba piktu pakeltu balsu. Tik kai pasakiau, kad pas jį mokytis nenoriu ir keisiu instruktorių, tai pakeitė toną, turbūt išsigando, kad nepasiskųsčiau niekam.. Žodžiu, pirmos pamokos patirtis buvo baisi, taip ir noras vairuot gali dingti.

Tik reikia atkreipti, kad vairavimo mokytojai irgi žmonės ir jiems irgi pasitaiko blogų dienų ar nuotaikų. Todėl kartais apie mokytoją per anksti susidaromas blogas įspūdis, kurį vėliau sunku pataisyti. Būna ir taip, kad tiesiog nesutampa mokinio ir mokytojo charakteriai. Dėl to pasitaiko, kad apie tą patį mokytoją vienas rašo labai gerus žodžius, o kitas – priešingus.

Svarbu punktualumas ir pagarba pamokos laikui

Taip, geras vairavimo mokytojas privalo būti punktualus. Ir tai liečia ne tik atvykimą į sutartą mokymo vietą laiku. Mokinys moką nemažą sumą už vairavimo mokymą, degalus, automobilio nuomą, todėl nori, jog visas laikas būtų pilnai išnaudotas.

Deja, kai kurie mokytojai nevengia parūkymo prieš ir po vairavimo, pamokos laiko sąskaita. Tai pat dažnai nevengiama važinėti savais reikalais, prašant mokinį vis palaukti, kol mokytojas susitvarkys savo reikalus. Tokių dalykų neturėtų būti. O jei ir pasitaikė, sugaištą laiką vairavimo mokytojas turėtų kompensuoti.

Kartais netgi aprašomi atvejai, kai vairavimo mokytojai piktybiškai vietoje nustatytos pusantros valandos mokymo leisdavo vairuoti tik valandą, ar dar mažiau. Tokiu atveju reikėtų išsakyti savo nepasitenkinimą mokytojui, o jei jis problemos nesprendžia – kreiptis į mokyklos administraciją. Štai pavyzdys, kai net ir esant geram vairavimo instruktoriui, laiko režimo nepaisymas paskatino parašyti tokį neigiamą komentarą.

Vietoj valandos su puse važinėji po valanda. Kol privažiuoji centrą, reikia apsisukti… Tai ką žinau, ar verta taip mokytis … Instruktorius geras, stengiasi išmokyti, bet tvarkos maža, o gal ir nulis.

Kaip vertinami vairavimo teorijos mokytojai

Nors vairavimo teorijos mokytojai komentaruose minimi rečiau, nei instruktoriai, svarbiausias tendencijas taip pat galima išskirti. Labiausiai mokiniai vertina tuos mokytojus, kurie nedėsto teorijos sausai, pateikia daug pavyzdžių, paaiškinimų. Pageidaujamos savybės – humoro jausmas, sugebėjimas sudominti. Kitaip paskaitos tampa nuobodžiu formalumu.

Jei mokymo metu mokiniai sodinami prie kompiuterių, mokytojas turi būti visuomet pasiruošęs atsakyti į užduodamus klausimus. Todėl labai blogai, kai mokymo klasė yra perpildyta ir visiems mokiniams dėmesio neužtenka. Štai neigiamo komentaro apie teorijos mokymą pavyzdys:

Mokausi „greitoje rytinėje grupėje“. Teorijos mums kaip ir nedėsto, pati skaitau. Ateini iš ryto ir sėdi, „Regitros“ klausimus varinėji… Ne visada spėji klausimą perskaityti ar jo suprasti. Mokytojas nepaaiškina, kodėl šis atsakymas teisingas, o ne kitas. Pvz., žolė žalia ir taškas, o kodėl ji žalia – nesvarbu, ji žalia!

Komentaruose minima ir mokyklos administracija

Mokiniai dažnai atsiliepia ir apie vairavimo mokyklos administraciją. Nieko nuostabaus, juk atėję į mokyklą, su ja susiduria pirmiausia. Štai teigiamo komentaro pavyzdys:

Užėjus į mokyklą, administratorė visada pasitikdavo su šypsena, stengdavosi išspręsti visas iškilusias problemas.

Peržiūrėjus komentarus matyti, kad mokiniams svarbiausia, kad administracija su jais bendrautų draugiškai, atsakytų visus, net ir kvailiausius, klausimus, bei pasistengtų suderinti kuo patogesnį teorinių bei praktinių pamokų laiką. O štai kas įvyksta, kai šių dalykų pasiekti nepavyksta:

Trumpai tariant, nerekomenduoju jums pasirinkti šios vairavimo mokyklos. Administracija ten yra neprofesionali, nekompetentinga, visiškai nelanksti klientų atžvilgiu. Direktorė netgi nevengia ant klientų parėkti, jeigu jie turi kažkokių klausimų ar nusiskundimų. Tiesiog nelabai to suprantu, juk mes pinigus mokėjome…

Kokias klaidas daro vairavimo mokyklos vadovybė?

Deja, nė viena mokykla negali 100 procentų užtikrinti, kad neįvyktų konfliktų ar nesusipratimų tarp mokinio, mokytojų bei administracijos. Vis dėl to jų galima gerokai sumažinti atsižvelgus į didžiausias daromas klaidas, kurias pažymi mokiniai:

 • Prastas mokytojų charakteris. Samdydami vairavimo mokytoją, mokyklos vadovybė turėtų atkreipti dėmesį ne tik į jo kompetencijas, kurios turi būti nepriekaištingos, bet ir į psichologines savybes. Juk pradedantis vairuotojas susiduria ne tik su dideliu mokymosi krūviu, bet ir su stresu, psichologinėmis kliūtimis. Todėl vairavimo mokytojas turėtų būti ir geras psichologas, visuomet bendrauti draugiškai, padrąsinti mokinį. Būtent tokių mokytojų ir reikėtų ieškoti norint suburti gerą mokyklos kolektyvą.
 • Dažnai kaitaliojami vairavimo mokytojai. Tam, kad vairavimo mokymas vyktų sklandžiai, mokytojas ir mokinys turi susibendrauti. Todėl mokiniai dažnai skundžiasi, kad vos įpratus prie vieno instruktoriaus, jis buvo pakeistas kitu. To reikėtų vengti, nebent mokinys pats pageidauja kito mokytojo.
 • Netinkamas mokymo automobilis. Kartais mokiniai skundžiasi, kad mokėsi vairuoti benzininiu automobiliu, nors egzaminą reikėjo laikyti dyzeliniu. Arba dažnai buvo važinėjama automatu, nors egzaminas bus laikomas su mechanine pavarų dėže. Apskritai, dažno mokymo automobilių keitimo reikėtų vengti, nebent tai daroma susipažinimui, pačiam mokiniui pageidaujant. Nes pradedančiam mokiniui priprasti prie kito automobilio gerokai sunkiau, nei patyrusiam, taip jis be reikalo blaškomas.
 • Neaiški kaina, paslėpti mokesčiai. Vos atvykus į mokyklą, mokiniui turi būti tiksliai paaiškinta, kiek ir už ką jis turės susimokėti mokydamasis. Juk mokymo metu ir taip patiriama daug streso, jei dar dėl pinigų reikės nervintis – visai negerai. Ypač mokiniai skundžiasi dėl įvairių paslėptų mokesčių, apie kuriuos sužino tik vėliau. Pavyzdžiui, apie brangias papildomas vairavimo pamokas.

Ką daro mokiniai, nepatenkinti instruktoriumi ar mokykla?

Ką daro mokiniai, kai jie nepatenkinti instruktoriumi ar mokykla? Prašo pakeisti vairavimo mokytoją, o kritiniu atveju – nutraukia mokymo sutartį ir pakeičia vairavimo mokyklą. Tokiu atveju beveik visuomet pabrėžiama, kad pakeitus mokyklą viskas pasikeitė į gerą ir gauti vairuotojo pažymėjimą pavyko be problemą.

Ką daryti vairavimo mokytojui ar mokyklai, radus neigiamą komentarą apie save?

Blogiausias dalykas, ką gali padaryti mokytojas ar mokykla, gavusi neigiamą komentarą, pradėti ginčytis su mokiniu viešai, pulti į asmeniškumus. Tačiau atsakyti į komentarą visuomet naudinga. Net jei situacija buvo nemaloni, atsakydami į ją visiems parodysite, kad klientų nuomonė Jums svarbi.

Prieš rašant komentarą, pageidautina kuo tiksliau išsiaiškinti konkrečią situaciją, dėl kurios parašytas skundas, ir kuo objektyviau jį aprašyti. Jei tai buvo mokytojo ar vairavimo mokyklos klaida – viešai atsiprašyti. Jei yra galimybė, pabandyti susisiekti su mokiniu ir pabandyti pratęsti mokymą pasiūlius nuolaidą, geresnes sąlygas ar pan. Juk vienas nusivylęs mokinys gali atkalbėti pas Jus mokytis dar kelis.

Kaip mokiniui išsirinkti vairavimo mokyklą?

Kad vėliau netektų nusivilti, renkantis vairavimo mokyklą verta atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

 • Komentarai apie mokyklą. Būtinai perskaitykite kitų mokinių atsiliepimus apie vairavimo mokyklas ir instruktorius, ypač atkreipkite dėmesį į neigiamus komentarus. Tai galite padaryti interneto svetainėje www.vmreitingai.lt.
 • Sąlygos ir kaina. Dar prieš pasirašydami mokymo sutartį, tiksliai išsiaiškinkite visas mokymo sąlygas, kainą ir kas už ją suteikiama. Taip pat pasidomėkite, kiek kainuoja papildomos vairavimo pamokos, kurių gali prireikti.
 • Vairavimo mokytojas. Svarbiausias žmogus mokantis vairuoti – tai vairavimo instruktorius. Todėl jei jaučiate, kad pasiūlytas mokytojas Jums netinka, tiesiog paprašykite mokyklos administracijos jį pakeisti. Kitaip vairavimo mokymasis gali tapti tikra kančia ar net visai nepavykti. Taip galite ne tik prarasti sumokėtus pinigus, bet ir pasitikėjimą savimi.
 • Palikite savo komentarą. Sėkmingai baigę mokymą, nepamirškite palikti savo komentarą. Tai padės kitiems pradedantiesiems mokiniams pasirinkti mokyklą ir mokytoją, o jei komentaras neigiamas – galbūt paskatins mokyklą išspręsti problemas.

Ir pabaigai – smagus ir kartu liūdnas filmukas apie tai, kaip jokiu būdu nereikėtų elgtis vairavimo instruktoriui:

https://youtu.be/xVza9_kr8vY

Donatas Noreika

2015/12/03 |

5 thoughts on “Kokių komentarų ir atsiliepimų dažnai sulaukia vairavimo mokyklos ir instruktoriai

 1. Benita sako:

  Vairavimo instruktorius Edgaras Rūtelis, turi daug kantrybės mokinant vairuoti, labai gerai paaiškina ir atsako į visus kylančius klausimus. Tikrai rekomenduoju!!

 2. Gvidas sako:

  Labai dėkoju vairavimo instruktoriui Remigijui, vairavimo mokykla: Automokykla.lt. Puikiai išmokė vairuoti su mechanine pavaru dėže, nors prieš tai visiškai nemokėjau, išsilaikiau iš pirmo karto be jokios klaidos! Rekomenduoju šį instruktoriu!! Pamokys, išaiškins viska iki galo, kad butu suprasta!!! Labai REKOMENDUOJU!!!!

 3. Agnieška sako:

  Labai dėkoju vairavimo instruktoriui Marjan Gurskij, kurio dėka išlaikiau vairavimo egzaminą regitroje iš pirmo karto! Mano vairavimo mokymosi kelionė buvo ilga, neturėjau galimybės vairuoti su šeimos nariais, todėl drąsiai sakau, kad visi nuopelnai tik Marijanui. Kai pati savimi nebetikėjau, jis tikėjo ir palaikė. Marijanas neabejotinai turi talentą mokyti. Jis kantriai ir nuoširdžiai viską aiškino, visada buvo paslaugus ir malonus. Neįsivaizduoju geresnio instruktoriaus, todėl tikrai rekomenduoju ir patariu jį pasirinkti! Jei visi taip profesionaliai dirbtų savo darbą, tai pasaulis būtų daug geresnė vieta gyventi :))! Žmogus tikrai vertas medalio ir premijos.

 4. Agnieška sako:

  Labai dėkoju vairavimo instruktoriui Marjan Gurskij, kurio dėka išlaikiau vairavimo egzaminą regitroje iš pirmo karto! Mano vairavimo mokymosi kelionė buvo ilga, neturėjau galimybės vairuoti su šeimos nariais, todėl drąsiai sakau, kad visi nuopelnai tik Marijanui. Kai pati savimi nebetikėjau, jis tikėjo ir palaikė. Marijanas neabejotinai turi talentą mokyti. Jis kantriai ir nuoširdžiai viską aiškino, visada buvo paslaugus ir malonus. Neįsivaizduoju geresnio instruktoriaus, todėl tikrai rekomenduoju ir patariu jį pasirinkti! Jei visi taip profesionaliai dirbtų savo darbą, tai pasaulis būtų daug geresnė vieta gyventi :))! Žmogus tikrai vertas medalio ir premijos!

 5. GEDIMINAS sako:

  Rigveda. Pinigų melžykla. Daugiau nėra ką pasakyti. Greičiau jas naikinti, ir padaryti liberalesni mokymasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2010 - 2017 VMREITINGAI - Visos tesės saugomos. Vairavimo mokyklos ir instruktoriai.
Eiti prie įrankių juostos